Człowiek nieustannie pragnie dążyć do doskonałości. Ciągle wynajduje coś, co warto zmienić, czy udoskonalić.W przypadku naszego zdrowia, nie ma mowy o uznawaniu żadnych kompromisów. Zadbana skóra stanowi nie tylko główny filar naszego wyglądu, ale również zdrowia.

Diagnostyka skóry

Kluczowym elementem terapii kosmetologicznej jest przede wszystkim odpowiednia diagnostyka skóry. I choć uważa się, że liczy się przede wszystkim fachowe oko kosmetologa czy dermatologa, jednakże niezwykle pomoce i przede wszystkim dokładniejsze w analizie są urządzenia diagnostyczne. Wiele z nich osiada zaletę, iż mogą obrazować klientce poprawę kondycji ich skóry. Wiele kobiet nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytania odnoszące się do ich potrzeb, a mianowicie Czy wiesz, jaki jest rodzaj Twojej cery, a także czy znasz jej potrzeby? Czy przy zakupie kosmetyków sprawdzasz ich cechy i szczególne właściwości?.

Jak się okazuje, kobiety mają najwięcej problemów z określeniem rodzaju cery, a to pierwszorzędny krok by poznać jej potrzeb. Ku lepszemu poznaniu swojej skóry, potrzeb, tym samym odpowiednio dobrać kosmetyki do jej pielęgnacji należy zdecydować się na komputerową diagnostykę. Do owej diagnostyki potrzebne będzie specjalistyczne urządzenie, jakim jest Analizer skóry. Posiada on nowoczesną kamerę cyfrową o 40-krotnym powiększeniu. Zaletą urządzenia jest to, iż zapisuje historię wszystkich badań. Jedno badanie trwa 15 minut. Pomiary z urządzenia są bardzo dokładne, dając kompleksową informację o skórze klienta, która trafia do niego w formie raportu po ukończonym badaniu. Urządzenie posiada podwójne zastosowanie, a mianowicie zarówno diagnostyczne jak i marketingowe. W wynikach badań uwzględniono produkty, a także zabiegi specjalnie dopasowane dla badanej skóry, oczywiście które oferuje gabinet.

Dobry analizer skóry

Badanie jest całkowicie bezbolesne. Analizer skóry dokładnie bada naszą skórę, warstwa po warstwie. Kamera o wysokiej rozdzielczości, a także powiększeniu na wstępie rejestruje obraz powierzchni skóry, w kolejnym etapie przegląda płaszcz hydrolipidowy. Importuje informacje na temat natłuszczania i złuszczania w każdym obrębie skóry twarzy. Ponadto tworzy rejestr wielkość porów i zmarszczek, a także zmiany naczyniowe, przebarwienia , a także poziom nawilżenia.

Stosowanie kosmetyków wymaga przede wszystkim wiedzy, chociażby minimalnej. Każdy nieodpowiednio dobrany kosmetyk może być szkodliwy dla naszej skóry. Diagnostyka skóry przy pomocy analizera to indywidualna encyklopedia. Z raportu urządzenia możemy uzyskać informacje na temat tego, czym musimy się kierować przy codziennej pielęgnacji skóry.

Do czego stosujemy analizer skóry?

Wygląd skóry nie jest nam przydzielony raz na zawsze. Obecnie odstępuje się od szablonowego określania typów skóry, ponieważ każdy może mieć w obrębie twarzy kilka rodzajów cery. Zatem w jednym miejscu możemy odczuwać wiele problemów, skóra może być zarówno sucha jak i tłusta. Kondycja skóry również się zmienia w zależności od sposobu pielęgnacji, pory roku, trybu życia itp. Warto więc okresowo sprawdzać stan swojej skóry. Jest to możliwie w gabinecie kosmetycznym – szybko, a także obiektywnie.

W związku z  wyposażeniem analizera w kamerę o wysokiej rozdzielczości i 40-krotnym powiększeniu, na ekranie komputer można dogłębnie przyjrzeć się strukturze naskórka, a także określić jej stan. Tu pod lupę brany jest płaszcz hydro-lipidowy. Poziom złuszczania jest kolejnym wskaźnikiem, który dokładnie pokazuje, z jakim problemem boryka się nasza skóra. Zbyt mocne złuszczanie to kolejny dowód na zaburzenie równowagi hydro-lipidowej oraz nieprawidłowe nawilżenie. Od prawidłowego złuszczania skóry zależy stopień, jaki przyswaja substancje aktywne, które są zawarte w kosmetykach. Dlatego warto doprowadzić do regulacji, w przeciwnym wypadku żadne kremy czy maseczki nie są w stanie pielęgnować naszej cery. W przypadku, gdy stopień natłuszczenia skóry kształtuje się zbyt wysoko, ujścia porów skórnych są rozszerzone i tym samym dochodzi do nadmiernego wydzielania łoju.

Jakie zadanie ma analizer skóry?

Analizer ma za zadanie porównanie rzeczywistego rozmiaru porów z normą i dzięki temu jest w stanie wskazać, czy należy obrać kierunek zmierzający do ich zmniejszenia i normalizacji pracy gruczołów łojowych. Z upływem lat, osłabieniu ulegają również włókna kolagenu i elastyny,odpowiedzialne za jędrność naszej skóry, w związku z czym na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Współczesna dermatologia, chirurgia czy kosmetologia wykorzystują szereg metod hamujących procesy starzenia. Zbieranie miary głębokości i szerokości zmarszczek stanowi istotny wskaźnik, przede wszystkim gdy podejmuje się walkę z upływającym czasem. Badanie może również wykazać, czy skóra ulega przedwczesnemu starzeniu.. Dzięki porównaniu informacji przed, w trakcie , a także po zabiegach odmładzających, można zaobserwować ich rzeczywisty efekt. Ostatnim elementem, na którym skupia się badanie diagnostyczne z użyciem analizera, jest stwierdzenie, czy nasza skóra potrafi utrzymać optymalne nawilżenie. Okazuje się, że nawet minimalne odwodnienie zagraża naszej cerze.

Analizer skóry stanowi rewelacyjne narzędzie dla nowoczesnego gabinetu kosmetycznego. Narzędzie diagnostyczne umożliwia zaplanowanie terapii naprawczej w związku ze szczegółowymi danymi na temat skóry pacjenta. Ponadto będzie możliwe monitorowanie postępów, bieżąca archiwizacja danych, a także weryfikacja skuteczności urządzeń diagnostycznych pojawiających się na rynku medycyny estetycznej. Nowoczesna technologia poza szczegółową analizą naskórka i skóry pacjentów, umożliwia również tworzenie ich rejestrów przy pomocy unikalnego ID, do którego przypisane są wszystkie podstawowe dane, przebieg terapii itp.

Analizer skóry dostępny jest tutaj: https://medikapoland.pl/