Profesjonalne urządzenia do medycyny estetycznej, zarówno fale radiowe, HiFU, kriolipoliza, jak i lasery do uszczelniania naczyń, są zaopatrzone w niezbędne certyfikaty, dzięki którym można ich bezpiecznie używać w całej Europie. Medycyna estetyczna to bardzo szeroka gama urządzeń medycznych do twarzy i ciała.

Wybór urządzenia do gabinetu medycyny estetycznej nie jest łatwym zadaniem, ponieważ nie istnieje uniwersalny laser medyczny, za pomocą którego możliwe jest wykonywanie wszystkich zabiegów. Fala radiowa cieszy się ogromną popularnością. Urządzenie wykorzystuje się min. do głębokiego liftingu, usuwania rozstępów i blizn potrądzikowych. Bardzo popularne urządzenia to również wszystkie typy laserów, dzięki którym zamyka się naczynia.

Urządzenia medyczne w klinikach

Klinika medycyny estetycznej to miejsce, w którym wszyscy – zarówno pacjent, jak i lekarz – powinni odczuwać komfort i bezpieczeństwo.

Medycyna estetyczna nie pozwala na wpadki i brak profesjonalizmu podczas przystępowania do wykonania zabiegów. W celu spełnienia tych wymagań, trzeba posiadać sprzęt o wysokiej jakości, który sprawia, że zabiegi są na przeprowadzane na odpowiednim poziomie, a samopoczucie pacjenta jest dobre. To, czy pacjent zdecyduje się ponownie skorzystać z usług konkretnej kliniki, jest uzależnione przede wszystkim od wpływu zabiegu i poziomu profesjonalizmu, z którym spotkał się w trakcie jego trwania.

Urządzenia medyczne wielofunkcyjne do twarzy i ciała

Rynek medycyny estetycznej oferuje całą gamę urządzeń nazywanych wielofunkcyjnymi. Podczas podejmowania decyzji o zakupie tego typu sprzętu zalecana jest wyjątkowa ostrożność.

Urządzenia medyczne do twarzy

Współczesna medycyna estetyczna pomaga pacjentom z prawie wszystkimi problemami estetycznymi twarzy i ciała, obojętnie czy powodują je problemy zdrowotne (np. trądzik i blizny potrądzikowe), czy też proces starzenia się (np. zmarszczki). Medycyna estetyczna pozwala rozwiązać te problemy. Jej rozwój umożliwił stworzenie zabiegów, które nie wymagają zastosowania skalpela. Hifu to bardzo znane i popularne urządzenie, które jest wyposażone w tę funkcję. Dzięki temu przyjaznemu dla użytkownika urządzeniu możemy wykonać nieinwazyjny lifting twarzy bez skalpela. HIFU to skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej, która jest dostarczana do głębokich warstw skóry we frakcjach. W efekcie działania fal ultradźwiękowych skóra skurcza się natychmiastowo i koaguluje tkankę. Zabiegi podczas których stosuje się HIFU odznaczają się wysokim bezpieczeństwem i są bezbolesne. Urządzenie HIFU jest można kupić również w wersji mini, która idealnie nadaje się do zastosowania w salonie mobilnym.

Bardzo często używanym urządzeniem mesycznym jest także Capilase – laser diodowy, który posiada bardzo dokładną wiązkę laserową o długości 980 nm. Urządzenie pozsala na usunięcie tzw. otwartych naczyń włosowatych (pajączków). Zabieg zamykania naczyń jest coraz popularniejszy ze względu na to, że jest to częsta przypadłość o nieestetycznym wyglądzie.

Urządzenia medyczne do ciała

Spośród urządzeń do ciała pacjenci najbardziej cenią urządzenia, które pozwalają na nieinwazyjne przeprowadzanie zabiegów. Jednym z nich jest HIFU, które umożliwia niechirurgiczny lifting twarzy. Często wykorzystywanymi urządzeniami medycznymi są te służące do kriolipolizy, dzięki którym można kształtować sylwetkę i bardzo szybko i skuteczne zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w ciele.

Dobry sprzęt medyczny to podstawa

Stale rozwijająca się nauka pozwala osobom, które chcą lepiej wykorzystać dotychczasowe osiągnięcia w tej dziedzinie nauki na przejście przez różne zabiegi. Spora część z nich jest przeprowadzana bez użycia skalpela, a pozwala osiągnąć efekty podobne do tych jakie można otrzymać po operacji. Dzięki temu ci, którzy mają większe wymagania, mogą znaleźć w klinikach rozwiązanie swoich problemów wśród bardzo obszernej gamy usług. Zróżnicowanie urządzeń medycyny estetycznej dostępnych na rynku, zarówno w Polsce, jak i za granicą, jest ogromne. W celu dokonania odpowiedniej selekcji wśród urządzeń, należy zwrócić uwagę na ich jakość, funkcjonalność i precyzyjność.

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika