Upływ czasu niestety odciska piętno na naszej twarzy, dochodzą do tego złe nawyki żywieniowe, nałogi czy długotrwały stres. Wszystko to wpływa na stan i wygląd naszej skóry, a także ma wpływ na naszą samoocenę i pewność siebie. Medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, zarówno na te drobne jak i te większe niedoskonałości. Dzięki niej jesteśmy wstanie poprawić wygląd skóry twarzy, jej kształt, a także inne detale, które potrafią wpędzić nas w kompleksy.

Medycyna estetyczna dla twarzy

Zabiegi pomagające zatrzymać młody wygląd twarzy, poprawić jej owal lub zwalczyć niedoskonałości stały się niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, skoro żyjemy w czasach, w których przykładamy ogromną wagę do wyglądu. Zdrowa, rozświetlona i zadbana skóra twarzy stała się naszą wizytówką. Jednak codziennie wystawiona na działanie szkodliwych czynników staje się coraz mniej na nie odporna, co przekłada się na powstające niedoskonałości. Przebarwienia czy blizny, a także pierwsze zmarszczki sprawiają, że nie czujemy się komfortowo. Dzięki popularnym zabiegom mamy szanse na zatrzymanie upływu czasu, a także korektę tego co powoduje nasze kompleksy. Jakie zabiegi medycyny estetycznej na twarz są wykonywane najczęściej?

Nici liftingujące

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych zabiegów charakteryzujący się małą inwazyjnością. Nici PDO, hialuronowe i polimlekowe skutecznie walczą z wiotką skórą, zmarszczkami, a także korygują owal twarzy. W zależności od rodzaju użytych nici, wykonuje się go w następujący sposób:

  • nici polimlekowe- wstrzykiwane pod skórę za pomocą cienkich igieł. Skóra staje się naprężona oraz wzrasta produkcja kolagenu.
  • nici hialuronowe- to zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, wstrzykiwanego cienkimi kaniulami w sposób imitujący nici- czyli w sposób liniowy.
  • nici PDO- to włókna syntetyczne, które wstrzykiwane pod skórę poprawiają jej naprężenie.

Po 25 roku życia, nasza skóra twarzy produkuje coraz mniej kolagenu. Zabieg nićmi liftingującymi stymuluje jego produkcję, niweluje zmarszczki, a także poprawia owal twarzy. Warto wiedzieć, że zabieg należy powtarzać cyklicznie, gdyż nici rozpuszczają się.

Wolumetria

To zabieg z użyciem kwasu hialuronowego i jego pochodnych wypełniaczy. Dzięki niemu możemy wyszczuplić twarz, pozbyć się zbyt wypukłych policzków, zniwelować zmarszczki i podkreślić kości policzkowe. Zabieg wolumetrii nie jest inwazyjny, jednak moment wkłucia nie należy do najprzyjemniejszych, możemy więc poprosić lekarza o maść chłodzącą. Podczas jednej sesji można wymodelować owal całej twarzy, podnieść kąciki ust czy zredukować bruzdy. Wolumetrię należy powtarzać raz w roku.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Popularny botoks od zawsze był znanym zabiegiem. Jest skuteczny w walce ze zmarszczkami, nawet tymi trudnymi do zlikwidowania. Mimo, że dawniej toksyna botulinowa uważana była za silną truciznę, podana w odpowiedniej ilości, może zdziałać cuda i być całkowicie bezpieczna w użyciu. Botoks blokuje zakończenia mięśniowo-nerwowe i tym samym zmniejsza napięcie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, na walkę ze zmarszczkami.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Piękne i pełne usta sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i kobieco. Trend wylansowany przez gwiazdy czerwonych dywanów szturmem zdobył Europę, a gabinety kosmetyczne przeżywały prawdziwe oblężenie. Sam makijaż powiększający usta nie daje już zadowalających efektów. Coraz częściej decydujemy się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Jest to zabieg szybki, a przede wszystkim skuteczny. Za pomocą cienkiej igły, specjalista wstrzykuje preparat we wcześniej uzgodnione punkty na wargach pacjenta. Podkreślony zostaje łuk kupidyna, a także kolor i wypukłość ust.

Mezoterapia igłowa

Korzystają z niej nawet osoby, które niegdyś zarzekały się, że nie odwiedzą gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg ten poprawia koloryt skóry i znacznie ją odżywia. Redukuje oznaki zmęczenia, a także wygładza. Mezoterapię przeprowadza się za pomocą osocza bogatopłytkowego, czyli płytek krwi, która wpierw jest pobierana od pacjenta. Odwirowuje się ją i miesza z kompleksem witamin: A,C,D i E, a także algami morskimi czy wyciągiem z zielonej herbaty. Tak przygotowany preparat, za pomocą cienkich igieł aplikuje się płytko pod skórę twarzy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Medycyna estetyczna śmiało wychodzi na przeciw obecnym wymaganiom pacjentów. Pomaga skutecznie zatrzymać upływ czasu, a także zwalczyć niedoskonałości. Stanowi remedium na pozbycie się kompleksów i sprawi, że staniemy się pewniejsi siebie. Zabiegi na twarz zwykle nie są zbyt inwazyjne, dzięki czemu efekty możemy zobaczyć praktycznie od razu, bez wymaganej rekonwalescencji.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/106-zabiegi-medycyny-estetycznej-na-twarz