Rozszerzone naczynka na twarzy, szyi oraz dekolcie to jeden spośród najpowszechniejszych kłopotów, z jakimi zgłaszają się ludzie do dermatologa lub do gabinetu medycyny estetycznej. Mogą stanowić izolowany kłopot, lecz momentami są jednym spośród symptomów dolegliwości jak na przykład trądziku różowatego. Wyjątkową lokalizacją są skrzydełka nosa, gdzie mogą pojawić się po normalnym katarze. Naczynka na twarzy przeważnie mają przebieg gwiazdkowaty (pajączki), linijny, guzkowaty bądź drzewkowaty. W wypadku pajączków z głębi dochodzi umieszczone centralnie większe naczynie wspomagające, od jakiego jasno rozchodzą się drobniejsze naczynia. Zamknięcie tego centralnego naczynia jest środkiem powodzenia zakończenia pajączka.

Czym są rozszerzone naczynka?

Teleangiektazje (cuperosa) to trwałe powiększone naczynia włosowate. jakie przebijają poprzez naskórek w formie „nici” oraz większej liczby tworzą czerwoną „pajęczą sieć”. Nieusuwane naczynka pękają oraz dochodzą do siebie oraz zapewniają poczucie jednolitego zaczerwienienia skóry w formie rumienia. Powiększone naczynka mogą się pojawić na każdym rodzaju skóry, jednakże zwłaszcza narażona jest skóra wrażliwa, cienka, delikatna. Specyficzne pajączki zwykle pojawiają się w strefie policzków, nosa oraz brody.

Czemu naczynka na twarzy pękają?

Pękające naczynka to najpopularniejszy kłopot cery delikatnej oraz cienkiej. Wtedy naczynia krwionośne są szczególnie zauważalne, delikatne oraz po prostu łatwiej się rozszerzają. Duży wpływ mają również skłonności wrodzone, zbytnia prezentacja skóry na słońce lub palenie papierosów. Pomimo iż zmiany naczyniowe występują zwłaszcza na skutek fotostarzenia, to pierwsze kłopoty ze skórą naczynkową mogą rozpocząć się już w młodym wieku. Na starcie okazują się krótkim pojawieniem rumienia, np. w sytuacjach stresowych lub podczas treningu fizycznego.

Wskazania do zrobienia zabiegu

Zabieg laserowego zamykania naczyń potrzebny jest dla każdego chorego, z zaburzeniami naczyniowymi w formie pajączków naczyniowych umieszczonych na twarzy. Forma laserowego usuwania naczynek krwionośnych jest zabiegiem wskazanym w celu likwidacji otwartych naczynek umieszczonych płytko pod skórą. W sytuacji gdy naczynko jest większe oraz zlokalizowane głębiej, wtedy skuteczniejsza wykaże się forma leczenia naczynek nazywana elektrokoagulacją. Do zamknięcia mniejszych, małych oraz płytko leżących naczynek starczy jeden bądź dwa zabiegi laserem.

Zabiegi na zamykanie naczynek na twarzy

Konfrontacja z otwartymi naczynkami na twarzy toczy się na terenie kosmetologii oraz medycyny. W ofercie znajduje się szereg dostępnych zabiegów operacyjnych, plastycznych, estetycznych, dermatologicznych, jakie pozwolą domknąć zbytnio rozszerzone naczynia krwionośne. Gdy kłopot z pękającymi, otwartymi naczynkami dotyczy również ciebie, należałoby przemyśleć możliwość zaczerpnięcia spośród nich. Przed podejściem do zabiegu należy zrobić dokładną konsultację z lekarzem dermatologiem bądź lekarzem medycyny estetycznej.

Przebieg techniki laserowego zamykania naczynek

Przed zabiegiem ekspert określa skórę oraz naczynka (ich wielkość oraz to, jak głęboko się znajdują), dzięki czemu może dostosować parametry lasera do określonego wypadku. Potem skóra na zakresie poddawanym zabiegowi jest dobrze oczyszczana, złuszczana, natomiast właśnie następnie przy pomocy specjalistycznej głowicy wysyłającej promieniowanie konkretnej długości fali (laser) zamyka naczynka. Laserowe zamykanie naczynek zazwyczaj nie boli, lecz podczas zabiegu niejednokrotnie jest odczuwany dyskomfort.

Laserowe zamykanie naczynek – rezultaty

Rezultaty laserowego zamykania naczynek są długie, natomiast potencjalne powtórne skorzystanie z zabiegu jest połączone z nowo powstałymi naczynkami. Cena za jeden zabieg zamykania naczynek zależna jest od zakresu skóry poddawanej zabiegowi, typu znieczulenia oraz lokalizacji gabinetu dermatologicznego. Z reguły przeciętna stawka za jedną konsultację sięga od 450 do chociażby 750 złotych.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/130-zamykanie-naczynek-na-twarzy