Bezinwazyjny lifting twarzy HIFU – opinie

HIFU to nowa, skuteczna i bezpieczna metoda odmładzania skóry i tkanek miękkich twarzy, która pozwala cofnąć czas w 60 minut. Lifting skóry przeprowadzany jest za pomocą skupienia ultradźwięków o wysokiej intensywności zapewniając efekt napięcia, ujędrnienia. Dzięki niemu można zmniejszyć worki pod oczami, usunąć drugi podbródek i podkreślić owal twarzy.

Kosmetolodzy podają, dla kogo przeznaczony jest zabieg HIFU

Zalecamy poddanie się procedurze liftingu HIFU dla osób z następującymi wskazaniami:

  • Opadanie, wiotkość skóry podbródka i szyi
  • Utrata klarowności owalu twarzy i konturu strefy podżuchwowej
  • Utrata przejrzystości linii konturu dolnej szczęki
  • Pogłębianie fałdów nosowo-wargowych, opadanie kącików ust.

Innymi słowy, lifting za pomocą ultradźwięków jest zabiegiem kosmetologicznym, którego celem jest odtworzenie owalu twarzy, liftingu szyi. Do jego realizacji wykorzystujemy specjalny sprzęt, który emituje wibracje ultradźwiękowe.

Jak działają ultradźwięki?

Kosmetolog opisuje zadania i rezultaty procedury HIFU oraz zmiany w warstwach skóry:

Lifting ultradźwiękowy HIFU wpływa na wewnętrzne tkanki skóry, podgrzewa je, wykonuje mikromasaż i nasyca mięśnie tlenem. Stymulowanie fal dźwiękowych zapewnia głębokie dostarczanie aktywnych składników, które pomagają tworzyć świeże, nowe komórki kolagenu i elastyny. Energia cieplna ultradźwięków zwiększa przepływ krwi i limfy i odtruwa skórę. Stymulacja ultradźwiękowa przyspiesza syntezę białek wewnątrz komórek, a także metabolizm i regeneruje zwiotczałą tkankę. Rozpoczyna się metabolizm w organizmie, zwiększa się mikrokrążenie, co z kolei przyczynia się do eliminacji złogów tłuszczu. Wszystko to ma pozytywny wpływ na kondycję skóry. Efekt można porównać z operacją chirurgiczną – liposukcją. Przy pomocy lasera lub częstotliwości radiowej niemożliwe jest osiągnięcie takich wyników.

Porównanie działania HIFU z innymi metodami ujędrniania skóry – opinie kosmetologów

Zabieg HIFU zwiększa produkcję kolagenu w skórze właściwej i tłuszczowych warstwach skóry, co powoduje efekt rewitalizujący: napinanie i ujędrnianie. Efekt procedury wzrasta. Oznacza to, że odmładzanie tkanki będzie stopniowe, a stan skóry będzie się poprawiał z każdym dniem. Jeśli przeprowadzane są comiesięczne zabiegi, można zaobserwować wzrost produkcji kolagenu. Lifting ultradźwiękami powoduje uczucie zwiększenia gęstości skóry, a efekt napinania skóry jest natychmiast widoczny.

Według kosmetologów panuje przekonanie, że do czasu wynalezienia tej technologii wyeliminowanie problemów bez interwencji chirurgicznej było niemożliwe. Faktem jest, że urządzenia ultradźwiękowe wpływają na mięśniową warstwę rozciągną skóry. Rozcięgno jest mięśniem i tkanką łączną zlokalizowaną pod podskórną warstwą tłuszczu. Lifting ultradźwiękowy ma wpływ na rozcięgno, zapewniając najlepszy wynik (w porównaniu z prostym naciągnięciem skóry). Staje się jasne, że procedura ma dwie wyraźne zalety, nie wymaga interwencji chirurgicznej i działa znacznie wydajniej.

Wyniki zabiegu odmładzania skóry HIFU – opinie pacjentki salonu kosmetologicznego

Mam już 45 lat i poszukując trwałego rozwiązania mojego problemu z obwisłą skórą na twarzy i dość licznymi zmarszczkami, wybrałam się do kosmetologa. Podczas konsultacji dowiedziałam się o metodzie ultradźwiękowej, dzięki której przejdę bezinwazyjny lifting twarzy. Trochę obawiałam się tej procedury, ponieważ z początku nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Pani kosmetolog, która przygotowywała mnie do zabiegu HIFU udzieliła mi wszystkich odpowiedzi na moje pytania.

Muszę przyznać, że jest to metoda całkowicie bezpieczna i bezbolesna i co najważniejsze pozwoliła osiągnąć dobre wyniki. Po zabiegu nie mam blizn, siniaków, plam, a nawet moja skóra nie wymagała okresu regeneracji. Nic dziwnego, że procedura liftingu ultradźwiękami staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Cały zabieg przebiegł spokojnie a to, co osiągnęłam przeszło moje oczekiwania, a mianowicie:

  • Napięcie mięśnie szyi i podbródka
  • Wyeliminowanie drugiego podbródka
  • Wzmocnienie i przywrócenie elastyczności skóry
  • Spłycenie zmarszczek.

Nie sądziłam, że już po pierwszym zabiegu będę mogła zobaczyć jakieś pozytywne efekty, jakie było moje zdziwienie, gdy spojrzałam w lustro i zobaczyłam swoją twarz gładszą i lekko napiętą. Dowiedziałam, się, że czas trwania efektu wynosi około 1-3 lat, w zależności od wieku, ogólnego stanu ciała i skóry. Ale wiem również, że liczba wykonywanych procedur jest nieograniczona, mogę, więc regularnie poddawać się liftingowi HIFU. Kosmetolog zaleciła mi powtarzanie odmładzania nie częściej niż raz w roku. Jestem naprawdę zadowolona i czuję się młodziej.

Proces wykonywania bezinwazyjnego liftingu twarzy HIFU – opinia kosmetologa

Przystępując do zabiegu z wykorzystaniem wysoko skoncentrowanej wiązki energii, używam urządzenia, w którym ustawiam pewną głębokość, do której wnikają fale ultradźwiękowe. Fale nie wpływają jednak na skórę, co pomaga chronić zewnętrzne warstwy naskórka przed uszkodzeniem i eliminuje to ryzyko infekcji.

Włókna kolagenu i elastyny są ogrzewane, a stare tkanki są uszkodzone. Rozpoczynają się naturalne procesy regeneracyjne, które przyczyniają się do odmłodzenia skóry. Promienie w punktowanych kierunkach penetrują skórę, powodując kurczenie się elastyny i włókien kolagenowych. Głębokość ekspozycji mogę swobodnie regulować, w zaawansowanych etapach mogę wykonywać odmładzanie kilku warstw skóry i mięśni.

Zawsze przed zabiegiem uspokajam pacjentki, które obawiają się odczuwania bólu.Ta procedura jest całkowicie bolesna, nie muszę nawet stosować znieczulenia. W moim gabinecie kosmetologicznym pracuję na urządzeniu Hifu Medika, które tak jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, to znaczy bezpieczną falę akustyczną. Pobudza ona odbudowę tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Pacjentki mogą cieszyć się pierwszymi oznakami odmłodzenia twarzy już po pierwszej wizycie w moim gabinecie, jednak na całkowity wynik liftingu, który zapewni trwałą zmianę kształtu twarzy i ujędrnienia policzków, panie będą musiały poczekać od kilku miesięcy do pół roku.

Hifu sprzęt

Kiedy mogę zobaczyć wynik liftingu HIFU?

Rozmawiając z kosmetologiem dowiedziałam się, że mogę poddać się bezbolesnemu i wysoce skutecznemu zabiegowi odmłodzenia twarzy, ale pierwszą rzeczą, którą muszę zrobić podczas wykonywania tej procedury, jest cierpliwość. Faktem jest, że efekt zaczyna się pojawiać po pewnym czasie. Zdawałam sobie sprawę, że nie jest to klasyczne napinanie skóry, do którego wszyscy się przyzwyczaili, obserwowanie wyniku natychmiast po wykonaniu operacji tutaj nie zadziała.

Nie chciałam jednak poddawać się zabiegowi chirurgicznemu, stwierdziłam, że w wieku 35 lat jest to zupełnie niepotrzebne. Po konsultacji z kosmetologiem zdecydowałam się na lifting twarzy procedurą HIFU, czyli jak się dowiedziałam jest to skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Efekt, jaki chciałam uzyskać to: napięcie i zagęszczenie skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek w okolicach oczu, na czole, oraz na szyi.

Podczas zabiegu nie odczuwałam żadnego bólu, ale po zakończeniu, gdy wróciłam do domu zauważyłam, że moja twarz nabrała witalności. Efekt nie był zbyt widoczny, ale nie spodziewałam się, że już po pierwszym razie w ogóle będzie można coś zauważyć. Miałam świadomość, że muszę poczekać,ale przyznaję, że po trzech miesiącach moja skóra stawała się coraz bardziej napięta i wszystko, co chciałam osiągnąć zaczęło stawać się faktem.

Teraz po sześciu miesiącach, nie tylko ja widzę, wspaniały efekt liftingu twarzy, ale również moja rodzina i znajomi podziwiają mój odmieniony i dużo młodszy wizerunek a ja już dawno nie czułam się tak doskonale zarówno fizycznie i psychicznie. Wszystkim koleżankom, które również myślą o liftingu twarzy HIFU tłumaczę, że nie należy się martwić, jeśli wyniki po zabiegu ultradźwiękowym nie będą natychmiast widoczne, okazało się, że jest to normalny proces.

Opinie pacjentek, które poddały się zabiegowi liftingu twarzy urządzeniem HIFU

Ewa, 42 lata

Dużo pracuję, urodziłam córkę w wieku 26 lat, a potem ciągle brakowało mi czasu na zadbanie o stan swojej skóry. Jednym słowem, w wieku 42 lat miałem całą masę problemów: drugi podbródek, „kurze łapki” w kącikach oczu, jakieś opadające policzki, itp. Stosowałam kremowe maski, ale efektu nie było. A potem moja przyjaciółka zaczęła z tygodnia na tydzień lepiej wyglądać, zastanawiał się jak to możliwe. Dowiedziałam się, że jest to zasługa procedury za pomocą ultradźwięków HIFU, które dają efekt liftingu twarzy. Postanowiłam zawalczyć o swoją nową i piękną twarz.

Podczas zabiegu nic mnie nie bolało, ale we wrażliwych miejscach na skroniach, na podbródku, wydawało mi się, że czuję jakieś uczucie pieczenia. Skóra zrobiła się trochę czerwona, ale wieczorem wszystko zniknęło. A teraz o efekcie: przez pierwsze półtora miesiąca wszyscy moi przyjaciele twierdzili, że wyrzuciłam tylko pieniądze. Czułam pewne zmiany, ale były one bardzo nieznaczne. Ale gdzieś w drugim miesiącu ludzie zaczęli mówić mi komplementy, jakby zapomnieli, że zrobiłam lifting. Teraz sama obserwuję: fałdy między brwiami są wyprostowane prawie całkowicie. Owal twarzy powrócił, policzki nie zwisają więcej, kurze łapki pojawiają się tylko wtedy, gdy się śmieję. Teraz jestem szczęśliwa i pewna siebie. Pani kosmetolog powiedziała, że określi częstotliwość zabiegów, ponieważ moja skóra będzie musiała być podawana procedurze HIFU, co sześć miesięcy.

Sprawdzony sprzęt Hifu znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia