Kombajn kosmetyczny – charakterystyka urządzenia

Kombajn kosmetyczny to specjalistyczne, wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu można wykonać wiele zabiegów kosmetycznych korzystając tylko z jednego aparatu. W zależności od modelu, może on mieć możliwość przeprowadzenia od kilku do kilkunastu zabiegów, takich jak analiza poziomu nawilżenia skóry, peeling kawitacyjny, ultradźwięki, mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja diamentowa, fale radiowe, liposukcja ultradźwiękowa, dermomasaż, oxybrazja (infuzja tlenowa) czy lipolaser DUO. Zmiana funkcji kombajnu możliwa jest poprzez dołączony do urządzenia zestaw głowic, przystosowany do różnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Kombajn kosmetyczny pozwala na wygodne i profesjonalne przeprowadzenie tych procedur, a przy okazji stanowi opłacalną alternatywę dla gabinetów kosmetycznych. Kompresja wielu funkcji do jednego aparatu oznacza mniejsze wydatki związane z ewentualną naprawą i serwisowaniem, oszczędność czasu i przestrzeni w gabinecie. Dlatego właśnie kombajn kosmetyczny jest wyborem wielu gabinetów kosmetycznych i salonów SPA. Wielofunkcyjność kombajnów kosmetycznych jest ich największą zaletą.

Nowoczesne rozwiązania i specjalistyczne oprogramowanie urządzenia pozwala na precyzyjny dobór parametrów wykonywanego zabiegu, a także na dopasowanie jego intensywności do indywidualnych cech klienta, na przykład wieku i grubości tkanki tłuszczowej. Zastosowane w budowie kombajnu rozwiązania, takie jak redukcja ilości kabli oraz funkcja HELP, pozwalają na wygodne użytkowanie. Elegancki wygląd sprawia, że kombajn jest uniwersalny i pasuje do każdego gabinetu.

Czy kombajn kosmetyczny jest bezpieczny?

Tak, kombajn kosmetyczny jest bezpiecznym urządzeniem, jeśli jest używany przez kosmetyczkę lub odpowiednio przeszkoloną osobę. Wybrany zabieg powinien być dopasowany do typu skóry, istniejących problemów i indywidualnej wrażliwości pacjentki. Przed każdą procedurą należy omówić szczegóły z kosmetyczką i poinformować ją o ewentualnych przeciwwskazaniach. W ten sposób unikniemy skutków ubocznych i w pełni skorzystamy z dobroczynnych efektów kuracji kombajnem kosmetycznym.

Analiza poziomu nawilżenia skóry

Ważnym aspektem korzystania z kombajnu kosmetycznego jest analiza poziomu nawilżenia skóry, która wykonywana jest zarówno przez zabiegiem, jak i po nim. Wykonana przed zabiegiem informuje o poziomie nawilżenia i elastyczności skóry, co ułatwi dobranie odpowiedniego programu i intensywności zabiegu. Aby sprawdzić skuteczność wykonanej procedury, analiza wykonywana jest po jego zakończeniu. W ten sposób można monitorować, czy skóra pacjentki odpowiada pozytywnie na pielęgnację. Pomaga to uzyskać szybkie i widoczne efekty.

Złuszczanie naskórka

Spośród szeregu zabiegów, jakie oferuje wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, najpopularniejsze to peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa oraz oxybrazja. Peeling kawitacyjny usuwa martwy naskórek za pomocą fal radiowych. Dzieje się to poprzez pękanie pęcherzyków kawitacyjnych na mokrej powierzchni skóry. Zabieg ten skutecznie złuszcza skórę i poprawia krążenie w jej głębszych warstwach. Jest on odpowiedni dla skóry wrażliwej i z problemami.

Alternatywą jest mikrodermabrazja diamentowa, która jest mechaniczną metodą usuwania martwego naskórka i polecana jest do skóry bez stanów zapalnych i mniej wrażliwej. Oxybrazja, a inaczej infuzja tlenowa, jest również metodą peelingu mechanicznego, która wykorzystuje tlen i sól fizjologiczną pod ciśnieniem.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Dzięki kombajnowi kosmetycznemu można walczyć z cellulitem, podskórną tkanką tłuszczową i nadmiarem wody w organizmie. Możliwe jest to za pomocą zabiegów, takich jak liposukcja ultradźwiękowa, dermomasaż i lipolaser DUO. Liposukcja ultradźwiękowa polega na rozbijaniu kropli tłuszczu w komórkach za pomocą ultradźwięków. Jest nieinwazyjna i skutecznie pomaga w wygładzeniu skóry, nadając jej młodszy i zdrowszy wygląd.

Dermomasaż jest dobrą alternatywą dla osób walczących z bliznami i rozstępami, a także w celu pobudzenia krążenia. Lipolaser DUO ma natomiast działanie biostymulujące ścieżki metaboliczne w organizmie i prowadzi do rozbicia tłuszczu w komórkach na organiczne związki chemiczne, które następnie są wchłaniane do krwioobiegu.

Wchłanianie substancji odżywczych i regeneracja

Jeżeli zależy nam na zwiększeniu jędrności i odżywienia skóry, dobrymi zabiegami są fale radiowe, ultradźwięki i mezoterapia bezigłowa. Za pomocą ultradźwięków i mezoterapii bezigłowej ułatwione jest wchłanianie substancji kosmetycznych wgłąb skóry, dzięki czemu staje się ona lepiej odżywiona. Fale radiowe wywierają pozytywny wpływ na elastyczność skóry, zmniejszając jej zwiotczenie i pobudzając produkcję kolagenu.

Źródło: medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika