Marzysz o smukłym i jędrnym ciele? Stosujesz odpowiednią dietę i regularnie uprawiasz aktywność fizyczną, ale mimo to osiągnięcie wymodelowanej sylwetki jest kłopotliwe? W takiej sytuacji warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej i skorzystać z ich dobroczynnego działa. Nowoczesne metody modelowania sylwetki, pozwalają na osiągnięcie satysfakcji z wyglądu swojego ciała. Takie zabiegi oferują znakomite rezultaty i, co równie ważne nie wymagają rekonwalescencji. Poznaj skuteczne sposoby modelowania ciała.

Thermi Med – wyszczuplenie ciała

Zabieg Thermi Med wykorzystuje nowatorską technologię z zastosowaniem fal radiowych. Dzięki temu w skuteczny, bezbolesny i nieinwazyjny sposób osiągnąć można wyszczuplenie figury oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej nawet na najbardziej problematycznych obszarach. Dobór odpowiedniej mocy i temperatury wykorzystywanych przy zabiegu, dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb danej osoby. Takie działanie służy także bezpieczeństwu i możliwie największej precyzji. Odpowiednio dopasowane parametry pozwalają na osiągnięcie zamierzonego rezultatu przebudowy tkanek, napięciu skóry i redukcji cellulitu, czyli efektywnego wymodelowania ciała.

Zabieg Thermi Med charakteryzuje się wysoką delikatnością, która porównywana jest do przyjemnego, rozgrzewającego masażu. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy, która kieruje falę cieplną na pożądaną głębokość za pomocą subtelnych, okrężnych ruchów na danym obszarze skóry. Pożądane efekty modelowania ciała uzyskuje się zazwyczaj po serii 4-10 zabiegów na ciele trwających, w zależności od opracowywanego obszaru od 10 do 20 min. Rezultaty po serii zabiegów utrzymują się do około roku.

Karboksyterapia – ujędrnienie i odmłodzenie skóry

Nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów pozbyć można się również za sprawą karboksyterapii. Ten zabieg medycyny estetycznej doskonale modeluje sylwetkę, oferując także dodatkowe korzyści, takie jak odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Cała procedura jest nieinwazyjna i polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia i odbudowy. Takie działanie przyśpiesza przepływ krwi, umożliwiając rozbicie tłuszczów i pobudzając metabolizm komórkowy. Dzięki temu redukowana jest tkanka tłuszczowa, cellulit, rozstępu oraz blizny, a skóra staje się bardziej jędrna i gładka, a także bardziej napięta i aksamitna.

Zabieg karboksyterapii jest bezbolesny, odczuwane może być jedynie lekkie ukłucie oraz uczucie „rozpychania” pod skórą. Pierwsze efekty widoczne są już po wykonaniu pierwszego zabiegu, a pełna przebudowa skóry trwa najczęściej do trzech miesięcy. Dla najlepszych rezultatów zalecane jest poddanie się serii zabiegów – od 5 do 12, w odstępach 4 – 14 dni. Czas trwania jednego zabiegu wynosi od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru na jakim działamy.

Kriolipoliza – szybka redukcja tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest kolejnym zabiegiem medycyny estetycznej pomagającym w modelowaniu ciała, a dokładnie w redukcji tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Polega on na wymrażaniu tłuszczu przy pomocy specjalnego aplikatora próżniowego, który zasysa tkankę z określonego obszaru. Komórki tłuszczowe są schładzane do stopnia ich obumarcia. Cały zabieg kriolipolizy trwa godzinę i jest całkowicie bezpieczny – niszczy wyłącznie komórki tłuszczowe, nie naruszając innych tkanek. Najlepiej wykonywać go etapami, co wpływa na długotrwałe i widoczne efekty wymodelowanej sylwetki. Jednak pierwsze rezultaty zauważyć można dopiero po około 3-6 tygodniach. A po 3 miesiącach od ostatniego zabiegu kriolipolizy widoczny jest efekt ostateczny – tyle potrzebuje organizm na pozbycie się obumarłych komórek tłuszczowych. Liczba wymaganych zabiegów wynosi zazwyczaj 2 lub 3, a wykonywać je należy co 2-3 miesiące.