Zabiegi medycyny estetycznej mają za zadanie poprawić wygląd skóry, odmłodzić ją oraz sprawić, aby wyglądała gładko, świeżo i promiennie. Wśród bogatej oferty zabiegów upiększających, proponowanych przez gabinety medycyny estetycznej, można znaleźć te sztandarowe i najskuteczniejsze w walce z upływającym czasem i niedoskonałościami. Współcześnie wzrasta zapotrzebowanie na tego typu usługi, z których korzystają coraz młodsze osoby. Najwyższej klasy specjaliści są jednogłośni – im później zostaną wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, tym mniej widoczne będą efekty, a ich skuteczność spadnie. Warto więc rozpocząć profilaktykę nieco wcześniej, uwzględniając przy tym zdrowy tryb życia, który znacząco wpływa na procesy zachodzące w organizmie.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych a jednocześnie bardzo skutecznych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Wykonuje się ją poprzez wstrzykiwanie w skórę mieszanki kwasu hialuronowego, kompleksu witamin A,C,E, aminokwasów, mikroelementów, wyciągów roślinnych (m.in. z zielonej herbaty czy alg) oraz produktów przeciwzmarszczkowych. Nakłuwanie poprawia również mikro krążenie, odżywia, regeneruje i nawilża skórę. Jest to niezwykle skuteczny zabieg w walce z niedoskonałościami, a efekty są widoczne już po pierwszej sesji z zastosowaniem odpowiednio dobranych składników mieszanki.

Osocze bogatopłytkowe

Jest to niezwykle skuteczna i nowoczesna metoda w walce ze zmarszczkami. Zabieg ten nazywany jest wampirzym liftingiem, a preparat wytwarzany jest z krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe to powszechna alternatywa dla toksyny botulinowej, której składniki (głównie kwas hialuronowy) mogą uczulać niektóre osoby. Zabieg ten doskonale wygładza i regeneruje skórę. Świetnie rewitalizujący, spłyca i redukuje zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Rewelacyjne efekty daje również w połączeniu z laserem frakcyjnym.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy stał się bardzo powszechny w ostatnich latach i znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce, zabiegach upiększających i medycynie. Naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego największe stężenie notuje się w skórze, ciele szklistym oka i mazi stawowej. W zabiegach medycyny estetycznej wstrzykiwany jest w głąb naskórka. Popularnie stosowany przy powiększaniu ust i podniesienia ich kącików. Skutecznie poprawia i unosi owal twarzy, wyrównuje kształt nosa i ust, spłyca zmarszczki oraz uwypukla kości policzkowe. Lifting wolumetryczny wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i dobrze wykonany daje niezwykle naturalny efekt. Natomiast specjalny żel na bazie kwasu hialuronowego wykorzystuje się do zwalczania cieni pod oczami.

Laser frakcyjny CO2

Lasery są niezwykle skuteczne w walce z przebarwieniami skóry. W medycynie estetycznej stosowane są w celu regeneracji naskórka, zniwelowaniu plam, redukcji zmarszczek i blizn, które powstały przy trądziku i urazach. Zabieg przy zastosowaniu lasera frakcyjnego tworzy mikroskopijne nakłucia skóry, która złuszcza się przez kilka kolejnych dni. W następstwie powoduje to produkcję włókien kolagenowych i przyczynia się do odnowy naskórka. Laser w gabinetach medycyny estetycznej, wykorzystuje się również do zmniejszenia rozszerzonych porów i redukcji rozstępów.

Botoks

Toksyna botulinowa (inaczej botoks, jad kiełbasiany) jest zdecydowanie skuteczna w walce ze zmarszczkami twarzy i szyi. Powszechnie wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej, działa poprzez zablokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych i rozluźnia mięśnie, co przyczynia się do zredukowania napięcia powodującego zmarszczki. Najlepsze efekty daje w walce ze zmarszczkami powstałymi na czole, między brwiami, wokół ust i kurzymi łapkami. Botoks znalazł również szerokie zastosowanie przy skutecznej regeneracji włosów, w okulistyce i zabiegach z zakresu neurologii.

Nici liftingujące

Doskonała i skuteczna alternatywa dla zabiegów wykonywanych chirurgicznie. Zabieg wykorzystujący nici liftingujące, ma na celu poprawę sprężystości skóry, przy wprowadzeniu nici za pomocą specjalistycznych igieł. Włókna nici liftingujących, mogą być wykonane z kwasu polimlekowego lub hialuronowego oraz z rozpuszczalnej substancji PDO (nici PDO). Nici liftingujące, mają aktywnie stymulować produkcję włókien kolagenowych, co widocznie napina i modeluje skórę. Za ich pomocą można podnosić owal twarzy, przede wszystkim policzki, czoło i opadające łuki brwiowe. Należy również pamiętać, że zabieg przy użyciu nici liftingujących powinny stosować osoby, których skóra utraciła jędrność jedynie w niewielkim stopniu.

Ultradźwięki

Ultradźwięki są powszechnie stosowane w celu odmłodzenia skóry, odżywienia i poprawy kolorytu. Są to fale dźwiękowe, a częstotliwość drgania mechanicznego nie jest słyszalna. Wykorzystywane są w walce z wiotką i odwodnioną skórą, przebarwieniami i zmarszczkami, a także przy cellulicie, rozstępach i nawarstwionej tkance tłuszczowej. Ich oddziaływanie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg ten jest bezinwazyjny i nie przerywa ciągłości naskórka, a przy tym daje zauważalne efekty na większości partii ciała. Ponadto terapia ultradźwiękowa ma również zastosowanie w medycynie, m.in. przyspiesza regenerację tkanek i działa przeciwzapalnie. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/content/99-najskuteczniejsze-zabiegi-medycyny-estetycznej)