Peeling wodorowy to nowość na rynku kosmetycznym i medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry. Daje długotrwałe efekty i jest dostępny w coraz większej ilości miejsc, co jest następstwem rosnącej liczby zadowolonych klientów. Do realizacji zabiegu wymagany jest specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie i daje znakomite rezultaty w procesie nawilżania i oczyszczania każdego rodzaju cery.

Co to jest peeling wodorowy?

Peeling wodorowy to innowacyjna metoda stosowana w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej w celu oczyszczania twarzy, wykorzystując do tego aktywny wodór. Zabieg polega na wprowadzeniu jego cząsteczek wgłąb skóry za pomocą strugi wody pod dużym ciśnieniem. Zadaniem pierwiastka jest dogłębne oczyszczenie i eliminacja wolnych rodników powodujących efekt starzenia się. Wszystko przebiega całkowicie bezboleśnie dzięki procesowi elektroporacji, który tworzy mikrokanały. Za ich pomocą substancje aktywne mogą dotrzeć głęboko w strukturę skóry.

Jak przebiega zabieg? Jakiego używa się sprzętu?

Zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach. Pierwszym z nich jest mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny. Jego zadaniem jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, resztek makijażu i zanieczyszczeń znajdujących się w porach. Następnie za pomocą strugi wody o zwiększonym ciśnieniu wprowadza się cząsteczki aktywnego wodoru, których zadaniem jest dotarcie do głębszych warstw skóry. Jest to możliwe dzięki małej wielkości pierwiastka i jego niewielkiej masie.

Później następuje proces elektroporacji na bazie czystego kwasu hialuronowego. Celem tego etapu jest utworzenie za pomocą impulsów elektrycznych mikrokanałów, mających być drogą dla substancji aktywnych wgłąb skóry. Ostatnią częścią jest masaż przy zastosowaniu odpowiednio dobranych produktów.

Peeling wodorowy to metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku kosmetycznym oraz medycyny estetycznej stale pojawiają się nowe miejsca, gdzie można zlecić ten zabieg. Do wykonania go niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, szeroko dostępny w ofertach wielu firm. Jednym z nich jest Hydrogen Peel Medika. Jego działanie opiera się na wytwarzaniu wodoru przez specjalny generator i transportowaniu go do skóry za pomocą strumienia wody. Prowadzi to do delikatnego złuszczania starego naskórka i oczyszczania porów. Dodatkowo technologia jednoczesnego wtłaczania i odprowadzania sprawia, że po zabiegu skóra jest sucha.

Wskazania i przeciwwskazania

Peeling wodorowy to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Coraz więcej osób decyduje się na wizytę u specjalisty gotowego go przeprowadzić, ponieważ daje zadowalające efekty. Przed umówieniem się na spotkanie warto jednak zapoznać się z jego wskazaniami i przeciwwskazaniami.

Wskazania do peelingu wodorowego

Metoda dostępna jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Nad wykonaniem zabiegu powinny zastanowić się zwłaszcza osoby, których twarz narażona jest na działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, między innymi mieszkańcy miast, a także posiadacze skóry suchej i odwodnionej, szarej, zmęczonej oraz wymagającej dogłębnego oczyszczenia. Nie oznacza to jednak, że istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania odnośnie typu skóry – zabieg dobrze sprawdzi się także na tłustej, mieszanej, naczyniowej oraz trądzikowej.

Przeciwwskazania

Peeling wodorowy odradza się ludziom chorym na nowotwór, alergie, cukrzycę, epilepsję, wszelkiego rodzaju infekcje oraz mającym aktywną opryszczkę. W grupie osób, które powinny z niego zrezygnować znajdują się także nadwrażliwi na działanie prądu i kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Urządzenia medyczne i elektroniczne w ciele również wykluczają przeprowadzenie zabiegu.

Efekty i korzyści peelingu wodorowego

Rosnąca popularność peelingu związana jest z coraz większą ilością osób, którym przypadły do gustu jego efekty. Do jego zdecydowanych zalet należy zaliczyć przede wszystkim to, że dogłębnie oczyszcza i nawilża skórę, wyrównuje jej koloryt, rozświetla, przywraca elastyczność i usuwa oznaki starzenia się poprzez neutralizację wolnych rodników. Przeprowadzony na cerze trądzikowej, zabieg poprawia jej kondycję poprzez łagodzenie stanów zapalnych, wspomaganie gojenia się ran i regulację wydzielanego sebum. Stymuluje także odbudowę tkanek.

Cena zabiegu

Cały proces wykonywania peelingu wodorowego składa się z kilku etapów. Zarówno czas jak i koszt zależy od ustaleń oraz miejsca, gdzie jest przeprowadzany, a także od użytych materiałów. Średnia cena wynosi około 300 zł.