Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się od wielu lat niesłabnącą popularnością, a gabinety i kliniki chcąc przyciągnąć nowych klientów, inwestują w przeróżne sprzęty medyczne służące do poprawy naszego wyglądu. Jaki jednak sprzęt medyczny do poprawy wyglądu naszego ciała cieszą się największą popularnością?

Urządzenie do karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla, który stanowi prawdziwy przełom w medycynie estetycznej z uwagi na bardzo szerokie zastosowanie urządzenia. Sam zabieg polega na podskórnym lub śródskórnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek dwutlenku węgla przede wszystkim w celu zmniejszenia widoczności cellulitu i poprawy wyglądu skóry. Dzięki wspomnianemu urządzeniu możliwe jest wprowadzanie pod skórę dwutlenku węgla, który pomaga przyspieszyć przepływ krwi, tlenu oraz składników odżywczych, poprawiając tym samym mikrokrążenie oraz stymulując komórki skóry do odnowy.

Jeśli chodzi natomiast o wskazania do samego zabiegu, to można wśród nich wymienić w szczególności: cellulit, rozstępy, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczenie piersi, a także brak elastyczności skóry ramion, nóg oraz brzucha.

Laser diodowy

Kolejnym bardzo popularnym urządzeniem medycznym jest laser diodowy, który służy do usuwania zbędnego owłosienia z niemal każdej partii naszego ciała. Dzięki laserowi diodowemu możemy raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosów i to w trwały sposób. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby w pełni pozbyć się wszystkich włosków, konieczne jest wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów, gdyż laser diodowy działa wyłącznie na te włosy, które znajdują się aktualnie w fazie wzrostu.

W jaki jednak sposób działa wspomniane urządzenie? Laser diodowy działa na zasadzie zjawiska selektywnej fototermolizy. Podczas zabiegu światło lasera zostaje pochłonięte przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych, które następnie zostaje zamienione na ciepło. W tym momencie dochodzi do zniszczenia nie tylko samego włosa, ale również jego cebulki, dzięki czemu w miejscu zabiegu włosy przestają już rosnąć.

Lipolaser

Problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w obecnych czasach dotyczy coraz większej liczby kobiet, dlatego też warto przyjrzeć się kolejnemu bardzo ciekawemu urządzeniu, a mianowicie lipolaserowi. Dzięki niemu można w skuteczny sposób rozbić miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową, redukując tym samym cellulit oraz wyszczuplając sylwetkę. W jaki jednak sposób działa lipolaser? Urządzenie łączy w sobie wiązkę lasera o długości 650 nm z podczerwienią o długości 940 nm.

Pod wpływem przenikania przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do w pełni naturalnej reakcji chemicznej, która powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Substancje te zostają przetransportowane do naszego układu limfatycznego, skąd następnie są metabolizowane, czyli usuwane na zewnątrz naszego organizmu w procesie wydalania.

Thermi MED

Ostatnim niezwykle ciekawym urządzeniem jest Thermi MED, które bazuje na innowacyjnej technologii fal radiowych służących do przeprowadzania bardzo bezpiecznych zabiegów na niemal całym naszym ciele. Przy jego pomocy można np. wymodelować sylwetkę, czy też zredukować tkankę tłuszczową zlokalizowaną najczęściej na brzuchu, udach i pośladkach. Wspomniane urządzenie jako pierwsze w Polsce zostało wyposażone we wbudowany czujnik temperatury, który samodzielnie kontroluje ustawioną temperaturę zabiegu, dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania miejsca zabiegowego.

Wskutek oddziaływania ciepła na skórę można wywołać trzy odmienne efekty, a mianowicie: natychmiastowe obkurczanie włókien kolagenowych, natychmiastową przebudowę włókien kolagenu oraz wzrost elastyczności, a także stymulację fibroblastów do długoterminowej produkcji nowego kolagenu. Dzięki urządzeniu Rhermi MED możemy wymodelować naszą sylwetkę, jednak aby efekty zabiegu były jak najlepsze, warto poddać się serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych.

W przypadku zabiegu na twarz pożądane efekty uzyskuje się po serii około 3-4 zabiegów, natomiast w przypadku zabiegów na ciele konieczne może się okazać przeprowadzenie serii około 4-10 zabiegów (co uzależnione jest głównie od problemu, z jakim zmaga się klientka. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? W przypadku przeprowadzenia serii zabiegów efekty utrzymują się do około 1 roku. Po tym czasie można zdecydować się na ponowne przeprowadzenie serii zabiegów o ile oczywiście zajdzie taka potrzeba.

Źródło: Medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika