Czym jest sterylizator tunelowy?

Sterylizator tunelowy jest specjalistycznym urządzeniem służącym do sterylizacji powietrza. Urządzenie to filtruje powietrze, usuwając znajdujące się w powietrzu patogeny – bakterie, grzyby, wirusy i pleśnie. Ponadto, powietrze przepływające przez komorę sterylizatora zostaje w nim oczyszczone z zawieszonych pyłów i lotnych związków organicznych. Sterylizator tunelowy jest urządzeniem, które znajdzie zastosowanie w gabinetach medycznych, laboratoriach, gabinetach kosmetycznych, gastronomii, placówkach oświaty, sanatoriach czy w domach wczasowych i hotelach.

Oczyszczanie powietrze zapewnia czystość, komfort i bezpieczeństwo. Pozwala łagodzić objawy alergii, chroni osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, a także redukuje poziom pyłów zawieszonych w pomieszczeniach. Świetnie sprawdzi się także w domach i mieszkaniach, u osób posiadających zwierzęta lub hodujących kwiaty. Sterylizator tunelowy skutecznie eliminuje szkodliwe mikroorganizmy i substancje znajdujące się w powietrzu.

W jaki sposób działa sterylizator tunelowy?

Za sterylizujące działanie tego urządzenia odpowiadają umieszczone w nim lampy, emitujące promieniowanie UV-C, czyli promieniowanie elektromagnetyczne o długości od 100 do 280 nanometrów. Należy zaznaczyć, że falą o najwyższej skuteczności jest znajdująca się w tym spektrum fala o długości 253,7 nanometrów. Promieniowanie UV-C użyte w lampie jest zabójcze dla patogennych mikroorganizmów, a w połączeniu z wbudowanym w urządzenie filtrem węglowym, zapewnia kompleksową sterylizację i oczyszczanie powietrza.

W kontakcie z promieniowaniem UV-C dochodzi do reakcji fotochemicznych, które eliminują niepożądane mikroorganizmy. W ten sposób sterylizator tunelowy skutecznie usuwa z powietrza kurz, pyły smogowe o średnicy 2.5PM i 10PM, bakterie, grzyby i wirusy.

Czy sterylizacja powietrza jest bezpieczna?

Tak, sterylizacja powietrza za pomocą tego urządzenia jest bezpieczna. Sterylizator tunelowy używa promieniowania elektromagnetycznego o specyficznej długości, dzięki czemu wywołane przez nie reakcje fotochemiczne nie skutkują emisją ozonu. Ozon to cząsteczka, która działa szkodliwie na DNA, a długotrwała ekspozycja na ozon może być rakotwórcza. Ze względu na brak emisji ozonu przez sterylizatory używające promieniowania UV-C, może być on używany w pomieszczeniu gdzie przebywają ludzie.

Ponadto, budowa sterylizatora pozwala na oczyszczanie powietrza wewnątrz urządzenia, poprzez system przepływu powietrza przez tunel. Ponadto, nie ma potrzeby opuszczania pomieszczenia podczas sterylizacji, gdyż nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu skóry lub oczu z promieniowaniem UV-C. Sterylizator tunelowy jest bezpieczny w użytku i skutecznie oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji. Należy pamiętać, aby zawsze korzystać z profesjonalnej, certyfikowanej aparatury ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie jest solidne, bezpieczne i że nie narażamy siebie i bliskich na szkodliwe działanie ozonu i promieniowania UV-C.

Dlaczego warto korzystać ze sterylizatora tunelowego?

Powietrze pozbawione patogenów i szkodliwych substancji jest niezwykle ważne w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie ochrona układu odpornościowego jest priorytetem. W codziennym życiu czystość powietrza może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, szczególnie w okresie zimowym, kiedy w miastach pojawia się smog. Nadmiar szkodliwych mikroorganizmów w powietrzu prowadzi do częstych infekcji i złego samopoczucia, a pyły zawieszone mogą prowadzić do rozwoju alergii, astmy, a nawet wpływać na rozwój nowotworów.

Do skutków ubocznych wdychania powietrza pełnego pyłu należą także częste bóle głowy, zmęczenie, duszności, zawroty głowy, problemy z koncentracją i pamięcią. Sterylizacja powietrza chroni przed tymi problemami zdrowotnymi i działa profilaktycznie, zapobiegając zanieczyszczeniom powietrza. Dzięki sterylizatorowi tunelowemu można wygodnie zadbać o czyste powietrze w domu i w pracy i cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/142-sterylizatory-powietrza-sterylizator-tunelowy