Co to jest cellulit?

Cellulit określany jest lipodystrofią rodzaju kobiecego. To nieregularne umieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i artykułów przemiany materii. Pod tkanką instynktowną występuje obrzęk, jaki utrudnia działanie pozostałych, pobliskich tkanek łącznych oraz zakłóca wymianę krwi oraz chłonki. Wówczas rozrastają się komórki tłuszczowe (adipocyty), jakie składają się w nieregularny sposób na skórze, tworząc wgłębienia oraz nierówności. Podstawą cellulitu są pomiędzy innymi zakłócenia hormonalne, żylaki, niewłaściwa dieta i brak ruchu. Takie zmiany przeważnie zauważalne są na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach oraz ramionach.

Jaki zabieg na cellulit dobrać?

Zabiegi na cellulit cieszą się jeszcze większą popularnością. Dobór najodpowiedniejszego w naszym wypadku zabiegu należałoby pozostawić ekspertowi. W popularnych instytucjach skorzystać można z wszechstronnych oraz darmowych porady. Podczas takiej konsultacji kosmetolog robi wywiad oraz dobiera nie jedynie najdoskonalszy zabieg, lecz także pełną terapię – ilość oraz częstość wizyt. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, iż zabiegi będą efektywne, lecz także bezpieczne – dopasowane do własnych potrzeb.

Mezoterapia bezigłowa

Impulsy elektryczne (sekwencja z udziałem trzech typów prądu) pomagają powtarzać w tkankach mechanizmy fizjologiczne, jakie mają wpływ na obniżenie cellulitu. Po zabiegu nie występują sińce, jak przy standardowej mezoterapii. Żeby uzyskać pożądane efekty, należałoby poddać się serii 8–10 zabiegów.

Endermologia

Kosmetyczka robi masaż głowicą z wałeczkami. W powierzchni pomiędzy nimi występuje na zmianę nadciśnienie oraz podciśnienie. Głowica zasysa skórę oraz w tenże sposób ją masuje. Endermologia polepsza krążenie żylne oraz limfatyczne, natomiast również wzmacnia włókna kolagenu oraz elastyny. Należy zrobić co najmniej 12 zabiegów, najpierw 2–3 w tygodniu, następnie raz w tygodniu. Cena: 100–200 zł Ultradźwięki Zabieg polega na jeżdżeniu po skórze sondy wysyłającej ultradźwięki. Jest to forma działająca przy zabiegach kosmetycznych – dzięki ultradźwiękom kosmetyki antycellulitowe dochodzą głębiej. Zazwyczaj zaleca się serię 4–6 zabiegów. Cena: ok. 150 zł

Fale radiowe

Maximus Trilipo jest jedynym narzędziem lekarskim na rynku, jakie funkcjonuje równocześnie na skórę, komórki tłuszczowe oraz mięśnie. Jest to możliwe dzięki synergicznemu funkcjonowaniu dwóch metod – trójpolarnej fali radiowej i skutecznej stymulacji mięśni. Jest to niezwykle wszechstronny system antystarzeniowy dostępny na rynku, jaki dzięki energii RF wywołuje mikrouszkodzenia, co powoduje naturalny proces leczenia się skóry. Po zabiegu nieuszkodzone obszary funkcjonują jak uzdrawiające centra. Zwiększenie metabolizmu tkanki stymuluje kolagen, dzięki czemu skóra przebudowuje się oraz staje się zdrowsza.

Zabiegi kontra kremy

Dostępne na rynku kremy na cellulit są efektywną formą, szczególnie przy usuwaniu cellulitu w jego pierwszych fazach. Kremy owe mają treści wspierające mechanizm usuwania cellulitu i ponadto wypalania tłuszczu. W każdej spośród faz rozwoju cellulitu poleca się wykorzystywanie kosmetyków wraz z połączeniem ich z zabiegami usuwającymi cellulit. Niszczenie cellulitu to mechanizm potrzebujący mnóstwo pracy i poświęceń. Niezbędna jest zawsze regularność, zarówno w wykorzystywanych kremach, zabiegach lecz też w zmianie trybu życiu.