Poszukując skutecznych rozwiązań z walce z cellulitem oraz nadmierną tkanką tłuszczową należy udać się do salonu kosmetologicznego na zabieg wykonany sprzętem do dermomasażu posiadającym 3 głowice pracujące na różnych partiach ciała. Dermomasaż to procedura powodująca napinanie skóry, nadawanie jej gładkości i usuwanie boczków.

Sprzęt do dermomasażu Medika Premium

Nowoczesne procedury kosmetologiczne są możliwe do przeprowadzania dzięki nowoczesnym technologiom, sprzęt do dermomasażu zapewnia pacjentom bezpieczny zabieg, który przyspieszy naturalne zjawiska zachodzące w organizmie człowieka. Dermomasaż wpływa na tkankę łączną wykorzystując impuls mechaniczny i podciśnienie. Głowica wykorzystywana do zabiegu rozmasowuje fałd skórny, poprawia krążenie, usuwa szkodliwe składniki z organizmu, ogranicza magazynowanie wody a także powoduje usuwanie tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Wielowymiarowe działanie na tkanki ciała usuwa cellulit w każdym stopniu jego zaawansowania, zmniejsza tkankę tłuszczową i powoduje lepsze napinanie skóry. Sprzęt do dermomasażu Medika Premium jest wyposażony w System Vacuum Control monitorujący intensywność podciśnienia w trakcie procedury wykonywanej przez kosmetologa. Pacjent poddany działaniu tego sprzętu nie jest narażony na powstanie po zabiegu siniaków i uszkodzeń skóry.

Wykonanie zabiegu z użyciem sprzętu do dermomasażu eliminuje

 • Rozstępy
 • Blizny
 • Cellulit
 • Zaburzenia krążenia limfy
 • Wiotkość skóry
 • Zaburzenia krążenia
 • Nadmierną tkankę tłuszczową.

Dermomasaż nazywany również masażem próżniowym jest tak skuteczny, ponieważ sprzęt kosmetologiczny zawiera trzy głowice, które służą do różnych partii ciała. Taka procedura należy do nieinwazyjnych bez powodowania dolegliwości bólowych.

Na czym polega dermomosaż podciśnieniowy?

Sprzęt do dermomasażu posiada głowice z obracającymi się rolkami i komorę ssącą, w której powstaje podciśnienie i powoduje zasysanie danego fałdu skóry, który umieszczany jest między rolkami. Kolejnym etapem jest wewnętrzne i zewnętrzne głębokie rolowanie skóry, a także tkanki, która jest stymulowana do odbudowy. Zabieg ma właściwości antycellulitowe oraz ujędrniające, powoduje zwiększoną produkcję elastyny i kolagenu, co przyczynia się do lepszego napięcia i gładkości skóry.

Głowice do dermomasażu

Sprzęt do dermomasażu z wysokiej klasy polimerów może wykonywać zabieg w podziale na:

 • Większa głowica wykorzystywana jest do dermomasażu na większych częściach ciała jak: uda, brzuch, biodra
 • Średnią głowicę kosmetolog wykorzystuje do dermomasażu próżniowego takich części ciała jak: łydki, ramiona
 • Małą głowicą przeprowadzany jest zabieg na szyi i twarzy.

Kosmetolog może ustawiać siłę zasysania indywidualne do każdej głowicy.

Efekty dermomasażu

Dermomasaż daje efekt: odmładzający, odchudzający, ograniczający ból oraz oczyszczający. Skuteczne rozbijanie komórek tłuszczowych powoduje najpierw częściowe a następnie całkowite eliminowanie cellulitu. Ponadto poddanie się kilku procedurom zapewnia efekt odchudzający w postaci zmniejszenia obwodu części ciała poddanych zabiegowi próżniowemu. Ilość przeprowadzonych zabiegów zależy od problemu, z jakim boryka się pacjent i może potrzebować różną ilość sesji. Przeważnie dermomasaż trwa od 40 minut do godziny.

Korzyści osiągane po dermomasażu

Niezadowolenie z własnej sylwetki można pokonać dzięki sprzętowi do dermomasażu, który pełni wiele ważnych funkcji zarówno kosmetycznych i przeciwbólowych. Pacjenci korzystający już z tych zabiegów twierdzą, że pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Oprócz osiągnięcia oczekiwanej zgrabnej sylwetki i uzyskania wygojenia się blizn po trądziku oraz innych zmian skórnych można osiągnąć usunięcie dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz innych części ciała, które uległy kontuzji.

Jak często wykonywać dermomasaż?

Podczas konsultacji z kosmetologiem określana jest wstępnie ilość i częstotliwość zabiegów. Uzyskiwany efekt podczas kolejnych procedur decyduje o dalszym przebiegu kuracji. Jednak najczęściej dermomasaż jest wykonywany 2 razy w ciągu tygodnia. Po przebyciu kilku procedur częstotliwość może być zmniejszona do jednej na 7 dni.

Czym się wyróżnia wysokiej, jakości sprzęt do dermomasażu?

Przede wszystkim sprzęt do dermomasażu powinien zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu oraz po jego zakończeniu nie powodując skutków ubocznych. Urządzenie powinno posiadać stosowne certyfikaty, jakości. Poza tym skuteczna aparatura powinna być wyposażona w kilka różnych głowic, aby kosmetolog mógł wykonywać zabieg na różnych partiach ciała.

Wykonując dermomasaż kosmetolog powinien mieć możliwość swobodnego regulowania siły ssącej i dostosować ją do potrzeb danego pacjenta. Sprzęt wyposażony w System Vacuum Control sprawdza wielkość podciśnienia w czasie wykonywania dermomasażu zabezpieczając pacjenta przed powstaniem wybroczyn. Jest to ważna funkcja i warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt do dermomasażu.

Przeciwwskazania do dermomasażu

 • Ciąża i laktacja
 • Schorzenia onkologiczne
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Stan zapalny skóry
 • Żylaki
 • Schorzenia układu oddechowego
 • Niewydolność krążenia.

Osoby zgłaszające się do kosmetologa z nadwagą i cellulitem mogą skorzystać z masażu próżniowego. Sprzęt do dermomasażu należy do innowacyjnych technologii i dlatego posiada wiele zastosowań. Masaż mechaniczny w połączeniu z zasysaniem i rolowaniem danego fałdu skórnego, zapewnia nie tylko zmniejszenie jego objętości, ale również pozbawia go cellulitu i rozstępów. Po zakończonej procedurze skóra jest przyjemnie gładka i napięta. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej przyczynia się do zmniejszenia rozstępów, poprawienia struktury tkanki podskórnej a także lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen.

Źródło: https://medikapoland.pl/