Marka MEDIKA PREMIUM to w pełni polska firma wytwarzająca urządzenia stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej. Są to obecnie bardzo prężnie rozwijające się dziedziny, dlatego wszystkie sprzęty wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych muszą cechować się najwyższą jakością i funkcjonalnością. Medika Premium wyróżnia się na tle innych marek stosowaniem wyjątkowych autorskich technologii pozwalających sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkową cechą charakterystyczną firmy jest produkowanie praktycznych, wielofunkcyjnych urządzeń, co sprawia, że jedno urządzenie może być wykorzystane nawet przy kilkunastu różnych zabiegach.

Medika Premium 18w1 ALL INCLUSIVE – funkcje urządzenia

Sprzęt medyczny: Analizer skóry

Analizer skóry pozwala określić poziom nawilżenia skóry. Jest to metoda diagnostyki skóry, jej rodzaju oraz stanu, pozwalająca na dobranie odpowiednich metod pielęgnacji i kosmetyków. Umożliwia również obiektywne kontrolowanie efektów zabiegu.

Urządzenie Medika Premium zawiera 6 niezależnych punktów pomiarowych wykonujących po 60 pomiarów pośrednich. Wynik, z uwzględnieniem wprowadzonego wieku pacjenta, podawany jest w procentach.

Urządzenie kosmetyczne: Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny działa z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych o częstotliwości 25kHz. Są one kierowane na wilgotną skórę, wywołując efekt kawitacji. W warstwie rogowej, pod wpływem zmiennego ciśnienia, powstają pęcherzyki powietrza, które następnie ulegają mini eksplozją. Powstała w tym procesie energia usuwa martwe korneocyty. Zabieg dociera głęboko do komórek skóry, oczyszcza ją i przygotowuje do kolejnych zabiegów, poprawia mikrokrążenie i usprawnia przepływ płynów tkankowych.

Kombajn medyczny: Ultradźwięk

Wykorzystywane tutaj fale ultradźwiękowe o częstotliwości ponad 20kHz docierają głęboko do tkanek, odprężają skórę i mięśnie oraz poprawiają przepływ krwi i limfy, metabolizm oraz regenerację komórek poprzez delikatny mikromasaż. Fale ultradźwiękowe zwiększają również przepuszczalność błon komórkowych, co zostało wykorzystane do wprowadzania do komórek wielu substancji czynnych.

Sprzęt kosmetyczny: Mezoterapia bezigłowa

Jest to całkowicie bezinwazyjna metoda wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry. Polega na wywołaniu zjawiska elektroporacji i wzmocnienia efektów z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Elektroporacja to skutek działania fali elektrycznej o wysokim napięciu powodującej powstanie w błonach komórkowych kanałów umożliwiających przenikanie makrocząsteczek. Fala ultradźwiękowa natomiast, wpływa na przepuszczalność błon komórkowych. Mezoterapia stymuluje również procesy pinocytozy. Cały zabieg ma za zadanie wprowadzenie substancji aktywnych do komórek.

Profesjonalne urządzenie: Fale radiowe

Radiofrekwencja to zabieg mający na celu przywrócenie skórze młodego wyglądu i odżywienia. Jest obecnie jednym z częściej stosowanych zabiegów. Urządzenie przetwarza energię elektryczną w elektromagnetyczną i emituje ją do tkanek. Komórki ulegają podgrzaniu poprzez wzbudzanie jonów (diatermia). Diatermia jest to głębokie ogrzewanie skóry. Polega na wytwarzaniu ciepła w głębi tkanek, a nie dostarczaniu go od zewnątrz. Poprawia to dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację komórek. Podgrzewaniu ulegają włókna kolagenowe, co wywołuje ich skurczenie i napinanie. Prowadzi to do procesu regeneracji i porządkowania struktury. Fale radiowe stymulują również fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając, co daje efekt wypełnienia zmarszczek.