Laser frakcyjny jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zmarszczek, przebarwień, blizn i innych mankamentów. Może odmłodzić cerę i poprawić jej kondycję. Jak działa i co jeszcze musisz wiedzieć o urządzeniu?

Laser frakcyjny urządzenie – jak działa?

Ablacyjny laser frakcyjny jest urządzeniem powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu emitowane jest promieniowanie, które następnie penetruje tkankę i jest absorbowane przez wodę zawartą w komórkach. Następnie szybko się nagrzewa i odparowuje, a tym samym tkankę, w której się znajdował. Krótko mówiąc, skóra jest po prostu wypalona. Istotą leczenia laserowego frakcjonowanego CO2 jest to, że nie niszczy on całej powierzchni skóry, a jedynie jej wybraną część. Przy prawidłowej strukturze lasera tkanka tworzy równomiernie rozmieszczone mikroskopijne wady, które wyglądają jak dziury. Z powodu takich uszkodzeń skóry możemy przekonać ciało do automatycznej odbudowy.

Wskazania do zabiegu

Laser frakcyjny jest bardzo potężnym narzędziem w rękach odpowiedniego specjalisty, który może pomóc w wyeliminowaniu różnych problemów estetycznych. Ma wiele zastosowań, nie tylko do odmładzania – poprzez napinanie, rozjaśnianie i odświeżanie skóry oraz poprawę jej jakości, ale także do zmniejszania porów i blizn, usuwania przebarwień lub rozstępów. Laser frakcyjny ablacyjny CO2 redukuje zmarszczki, nawilża, wyrównuje koloryt skóry, redukuje tłuszcz i zwiększa elastyczność skóry. Jest idealny dla osób z trądzikiem, oparzeniami lub pourazowymi bliznami, a także dla osób starszych, które chcą sobie odjąć wizualnie kilka lat.

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny?

Tak – od lat jest to wypróbowane i przetestowane rozwiązanie. Do tej pory przeprowadziliśmy kilkaset takich zabiegów w instytucie. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego dermatologa i zajmuje tylko około 15 minut. Odbywa się to za pomocą miejscowego znieczulenia za pomocą kremu. Ponadto po zabiegu przeprowadzane jest leczenie nowoczesnymi lampami LED (bezpłatnie). Po tym dodatkowym zabiegu skóra goi się szybciej, a procesy odbudowy są dodatkowo stymulowane.

Laser frakcyjny – efekty

Kilka dni po operacji można zaobserwować poprawę jakości skóry po częściowym zabiegu laserowym. To nie jest końcowy wynik procesu. Należy pamiętać, że skóra zostanie szybko uszkodzona, ale przetworzenie kolagenu zajmuje od 2 do 4 tygodni. Po tym okresie zaktualizowane efekty będą stale widoczne. Po 4-5 tygodniach po zakończeniu serii 3-5 zabiegów odbudowa skóry po częściowym zabiegu laserowym będzie w pełni widoczna. Z drugiej strony odbudowa kolagenu będzie kontynuowana, dzięki czemu skóra będzie gładka i jędrna w ciągu 6-12 miesięcy po frakcyjnym zabiegu laserowym.

 Na czym polega zabieg?

Lasery frakcyjne zużywają energię w postaci skupionych promieni świetlnych, które w kontrolowany sposób niszczą wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia skóry zastępuje uszkodzone komórki skóry odnowioną, zdrową tkanką. Rezultatem jest zdrowsza i młodziej wyglądająca skóra. Procedura nie wymaga znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowa nakłada się bezpośrednio na skórę pacjenta, a po aktywacji do skóry wprowadza się skupione promienie świetlne, które wnikają na głębokość większą niż 1,5 mm.

Im głębiej dociera światło lasera, tym więcej powstaje nowej tkanki. Koagulowane złogi tkanek zastępuje się zregenerowanymi komórkami. W zależności od zdrowia skóry zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów, aby uzyskać najlepsze wyniki. Skóra może być zaczerwieniona natychmiast po zabiegu. Zaczerwienienie trwa kilka godzin. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zmiany w naskórku, które znikają w krótkim czasie. Peeling ma miejsce kilka dni po zabiegu. Nie są wymagane żadne testy do przeprowadzenia procedury.

Podczas leczenia poważnych chorób lokalnie mogą tworzyć się małe skorupy, które odklejają się w ciągu dwóch tygodni. Wszelkie zaczerwienienia można skutecznie ukryć pod makijażem, dlatego pacjent może normalnie funkcjonować kilka godzin po zabiegu. Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi efekty porównywalne z zabiegiem chirurgicznym, ale rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/8-urzadzenia-wielofunkcyjne-basic