Komórki tłuszczowe zlokalizowane na takich partiach ciała jak brzuch, uda i pośladki to prawdziwe utrapienie wielu kobiet. Jeszcze do niedawna, aby skutecznie się ich pozbyć, konieczne było poddanie się zabiegowi liposukcji, jednak obecnie dzięki postępowi w medycynie estetycznej możliwe jest zastosowanie tzw. lipolizy laserowej przy pomocy lipolasera. Co jednak warto wiedzieć o tym urządzeniu i jakich efektów jego użycia można się spodziewać?

Lipolaser?

Lipolaser to urządzenie, które służy do skutecznego modelowania sylwetki bez konieczności poddawania się interwencji chirurgicznej. Z tego też względu coraz większa liczba salonów kosmetologicznych decyduje się na zakup tego sprzętu, gdyż daje on bardzo dobre efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Lipolaser efekty emituje nie tylko wiązkę laserową o długości 650 nm, ale również podczerwień o długości 940 nm co przyczynia się bezpośrednio do naturalnego pobudzenia kanałów metabolicznych.

W wyniku przenikania przez skórę promienia wspomnianego lasera dochodzi do wystąpienia reakcji chemicznej, która ma na celu rozbici trójglicerydów na kwasy tłuszczowe i glicerol. Niewątpliwą zaletą lipolasera jest to, iż nie wpływa on w żaden sposób negatywnie na naszą skórę, naczynia krwionośne oraz nerwy, koncentrując się wyłącznie na komórkach tłuszczowych. Te po rozpadzie zostają przetransportowane do układu limfatycznego oraz wątroby i zostają albo wykorzystane jako źródło energii, albo po prostu wydalone na zewnątrz organizmu wraz z moczem.

Jakie są główne wskazania do zabiegu lipolaserem?

Wśród najistotniejszych wskazań do zabiegu lipolaserem można wymienić w szczególności redukcję rozstępów, zmniejszenie nadwagi, redukcję cellulitu, rozpuszczenie nadmiaru komórek tłuszczowych, a także przyspieszenie metabolizmu w organizmie.

Jak wygląda zabieg przy wykorzystaniu lipolasera?

Na wstępie warto podkreślić, iż użycie lipolasera prowadzi do lepszej przepuszczalności komórek tłuszczowych i przedostawania się do nich enzymów. Podczas trwania zabiegu dochodzi do uwolnienia komórek tłuszczowych a tym samym do ich zmniejszenia oraz finalnie rozpadu, co przekłada się oczywiście do uzyskania szczuplejszej sylwetki. Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak w celu osiągnięcia zadowalającego efektu konieczne może się okazać przeprowadzenie serii co najmniej 6-10 zabiegów. Jak wygląda jednak zabieg przy użyciu lipolasera? Na problematyczną partię ciała przykłada się specjalne głowice emitujące wiązki laserowe i powodujące rozpad trójglicerydów. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a w trakcie jego trwania można odczuwać jedynie delikatne ciepło.

Jakie są efekty zabiegu lipolaserem?

Zabieg przy zastosowaniu lipolasera pomaga wysmuklić sylwetkę poprzez redukcję komórek tłuszczowych zlokalizowanych na takich partiach ciała jak uda, pośladki, boczki, brzuch, ramiona, plecy oraz podbródek. Widocznym efektem zabiegu jest również zmniejszenie widoczności cellulitu, czyli problemu, z którym w dzisiejszych czasach musi się zmierzyć coraz większa liczba kobiet. Zabieg przeznaczony jest w szczególności dla tych pań, które pomimo regularnych ćwiczeń mają problem z redukcją komórek tłuszczowych.

Aby wzmocnić efekty zabiegu, wielu specjalistów zaleca dodatkowo zastosowanie drenażu limfatycznego, dzięki któremu komórki tłuszczowe znacznie szybciej zaczną się rozpadać. Po zabiegu warto ponadto wypijać znacznie większe ilości niegazowanej wody, co również przyczyni się do uzyskania szybszego efektu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Pomimo tego, iż lipolaser przynosi bardzo dobre efekty w redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, to jednak nie w każdym przypadku możliwe jest przeprowadzenie zabiegu przy jego użyciu. Wśród głównych przeciwwskazań można wymienić w szczególności okres ciąży i karmienia piersią, wrzody żołądka, wysokie ciśnienie, cukrzycę, choroby nowotworowe, wszczepiony rozrusznik serca, przebyte niedawno zabiegi i operacje, dermatologiczne problemy skóry, stosowanie światłouczulających ziół i leków, a także obecność w okolicy poddawanej zabiegowi metalowych lub silikonowych implantów.

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog powinien przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentką w celu wyeliminowania powyższych przeciwwskazań. W przypadku niektórych wymienionych powyżej przeciwwskazań zabieg będzie mógł dojść do skutku, jednak będzie to wymagało czasu.