Czym jest lipolaser?

Lipolaser to skuteczny sposób na utratę zbędnego tłuszczu. Stosowanie lipolasera pomaga wysmuklić sylwetkę, ujędrnić skórę i pozbyć się celulitu. Zabieg lipolaserem jest bezbolesny i nieinwazyjny, dlatego jest wspaniałą alternatywą dla chirurgicznych metod medycyny estetycznej. Efekty lipolasera widoczne są już po jednym zabiegu, a w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi można oczekiwać widocznej zmiany w postaci utraty wagi i wyszczuplenia sylwetki.

Lipolaser polecany jest szczególnie osobom, które zmagają się z odkładaniem tłuszczu w trudnych miejscach, takich jak podbródek, ramiona i boczki. Ćwiczenia fizyczne często nie radzą sobie z tłuszczem w tych rejonach, ale terapia lipolaserem przynosi wymierne efekty i pozwala na odzyskanie młodego wyglądu twarzy i redukcję obwodu ramion oraz brzucha.

W jaki sposób działa lipolaser?

Lipolaser to specjalistyczne urządzenie, które wykorzystuje wiązki światła o długości 650 i 940 nanometrów, czyli wiązkę laserową i wiązkę podczerwieni. Światło to przechodzi przez skórę i działa na znajdujące się pod nią komórki tłuszczu, adipocyty, stymulując rozpad znajdujących się w nich trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol.

Rozpad ten zachodzi na drodze reakcji chemicznej wywołanej przez emitowane światło, a jej produkty są naturalne i nieszkodliwe. Powstałe kwasy tłuszczowe i glicerol są następnie wchłaniane do krwioobiegu i swobodnie usuwane przez organizm. Należy zaznaczyć, że lipolaser nie niszczy komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje ich objętość, biostymulując naturalne kanały metaboliczne.

Jest to ważne, ponieważ komórki tłuszczowe pełnią wiele istotnych funkcji w naszym ciele, na przykład pomagają regulować temperaturę i syntezują hormony odpowiedzialne za regulację przyjmowania pokarmu. Niemniej jednak, terapia lipolaserem skutecznie wspomaga utratę objętości komórek tłuszczowych i daje widoczne efekty w odchudzaniu.

Jak przebiega zabieg?

W zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny aparat, który generuje wiązki światła o wybranej długości. Wiązki dostarczane są poprzez specjalne głowice montowane do aparatu, a następnie przykładane są bezpośrednio do partii ciała na której przeprowadzany ma być zabieg. Terapia lipolaserem jest nieinwazyjna i bezbolesna, a lipolaser jest często nazywany „zimnym laserem”, choć podczas zabiegu może być odczuwane delikatne ciepło na skórze.

Zabieg trwa około 30 minut i może być wykonywany w seriach, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, miejsca podawanego zabiegowi i grubości tkanki tłuszczowej. Po procedurze skóra nie jest zaczerwieniona ani podrażniona, należy jednak unikać opalania oraz stosowania środków rozgrzewających, na przykład maści na zakwasy lub ból stawów.

Dlaczego warto skorzystać z lipolasera?

Lipolaser jest godny polecenia ze względu na swoją skuteczność i wygodę stosowania, ale są też inne zalety tej terapii. W lipolaserze wykorzystuje się wiązkę lasera w formie filarowej, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować oddzielony w trakcie zabiegu tłuszcz. Zapobiega to powstawaniu nierówności i zwiotczeniu skóry. Ponadto, lipolaser pobudza działanie układu limfatycznego na obszarze poddawanym procedurze.

Układ limfatyczny filtruje płyn tkankowy, a zatem odpowiedzialny jest za odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i patogenów. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod usuwania tłuszczu, terapia lipolaserem skupia się wyłącznie na komórkach tłuszczowych i nie niszczy innych komórek znajdujących się wokół. Pozwala to na uniknięcie rozwoju stanu zapalnego i odpowiada za brak efektów ubocznych zabiegów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg lipolaserem należy do jednego z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Należy pamiętać, aby zawsze był przeprowadzany przez wykwalifikowaną osobę i z użyciem certyfikowanej aparatury. Istnieją przeciwwskazania do korzystania z terapii lipolaserem i są to głównie: ciąża i karmienie piersią, menstruacja, implanty podskórne w miejscu zabiegu, rozrusznik serca, przyjmowanie niektórych leków fotouczulających, infekcje skórne oraz ogólnoustrojowe, rany pooperacyjny i epilepsja. W razie wątpliwości przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem lub osobą prowadzącą zabieg.