Co to takiego? Jak to działa?

Lipolaser zwany inaczej zimnym laserem diodowym jest nowoczesnym i w pełni bezpiecznym urządzeniem wykorzystywanym do frakcyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Emituje on wiązki światła o długości 650-660 nm. Wiązki te przenikają przez warstwy skóry celując  wyłącznie w komórki tłuszczowe, oszczędzając i nie naruszając naczyń krwionośnych ani innych tkanek. Działanie promieniowania lipolasera polega na rozbiciu na prostsze składniki trójglicerydów będących podstawowym składnikiem tkanki tłuszczowej. Pod wpływem wiązki światła z lipolasera rozpadają się one na kwasy tłuszczowe i glicerol i następnie poprzez układ limfatyczny są usuwane z organizmu.

Kto może skorzystać z tej metody?

Zabieg odchudzający z użyciem lipolasera jest szczególnie polecany osobom mającym problemy z tkanką tłuszczową odkładającą się na podbródku, ramionach, brzuchu , biodrach czy też na udach. Metodą tą likwiduje się również ginekomastię. Oczywiście na skuteczność zabiegu ma wpływ pierwotna ilość tkanki tłuszczowej w danym miejscu, oraz powierzchnia, na jakiej wykonywany jest zabieg. Rezultaty natomiast są widoczne bardzo szybko, często od razu, już po pierwszej sesji, choć na ogół poleca się wykonanie serii 8 zabiegów. Ogromnym plusem jest fakt, że zabiegi z użyciem lipolasera można wykonywać przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie czy panującą temperaturę,a w dodatku nie pozostawia on na skórze żadnych widocznych śladów, oprócz tego pożądanego, jakim jest wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej.

Istnieją jednak pewne choroby i stany, gdy wykonanie zabiegu odchudzania z użyciem lipolasera nie jest wskazane. Są to przede wszystkim choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, epilepsja, ale także ciąża i karmienie piersią. Z tej metody nie powinny też korzystać osoby mające na ciele liczne zmiany skórne czy opryszczkę.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie ankiety z pacjentką/pacjentem, żeby móc wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Oprócz wyżej wymienionych istnieją jeszcze inne, o których na podstawie rzetelnie przeprowadzonej ankiety decyduje lekarz bądź kosmetolog wykonujący zabieg.

Sam zabieg trwa od 10 do 30 minut, jest całkowicie bezpieczny i nie pozostawia na ciele żadnych niepożądanych śladów. W trakcie jego trwania do wybranych partii ciała przykłada się głowice laserowe , które emitując światło o długości 650-660 nm powodują rozpad trójglicerydów, a następnie ich wydalenie z organizmu.

Skóra ludzka składa się z kilku warstw. Są to naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Ta ostatnia zaczyna się mniej więcej na głębokości 3 milimetrów i sięga aż do 13 milimetrów w głąb. Światło promienia laserowego dociera  do złogów komórek tłuszczowych na głębokości 9 milimetrów. Tam pod wpływem ciepła dochodzi do procesu chemicznego rozbicia na części składowe trójglicerydów. Lipolaser nie niszczy samych komórek tłuszczowych, jedynie redukuje ich objętość i zawartość. Dzięki temu nie istnieje ryzyko zwiotczenia skóry, czy też powstania nierówności i zgrubień.  Efekty działania lipolasera widoczne są natychmiast w postaci ubytku centymetrów.

W trakcie kuracji – jak pisaliśmy – na ogół około 8 serii zabiegów wykonywanych z przynajmniej jednodniowym odstępem, warto jest wspomóc proces odchudzania poprzez stosowanie diety niskokalorycznej i bogatej w płyny. Polecana jest także  aktywność fizyczna.

Jakie są efekty?

Zabiegami z użyciem lipolasera możemy odchudzić i wymodelować sylwetkę, znacząco zmniejszyć cellulit, a także podkręcić metabolizm i zlikwidować rozstępy

W ciągu kilku tygodni ubytki w obwodach ciała mogą ulec zmniejszeniu o około 15 centymetrów. A wszystko to bez interwencji chirurga, bez związanych z tym niedogodności, jak krwawienia, zasinienia czy obrzęki, a przede wszystkim bez bólu. Po trwającym około 20 minut zabiegu od razu można wrócić do swoich wcześniejszych zadań i obowiązków. Nie ma potrzeby stosowania bandaży, opatrunków, specjalistycznej odzieży pooperacyjnej. Jedynym 

“zaostrzeniem rygoru“ jest konieczność ograniczenia ekspozycji na słońce, miejsce, na którym był wykonywany zabieg należy chronić przed promieniami UV przez okres 2 tygodni.