Elektrostymulator mięśni brzucha

Możliwe, że zetknęliście się kiedyś z terminem „Elektrostymulacji” na internecie. Jest to forma zabiegu, opartego na zasadach rehabilitacji ciała. Polega ona na stymulacji konkretnych nerwów, bądź mięśni w ciele, przy pomocy impulsów elektrycznych o wyznaczonej częstotliwości, wraz z wyznaczonym okresem trwania. Zabieg ten został wprowadzony już dość dawno, bowiem ponad 50 lat temu pojawiły się pierwsze próby poprawy sylwetki w ten sposób.

Elektrostymulacje można wykorzystywać także bezpośrednio na mięśnie brzucha – na przykład bezpośrednio po ciąży. Jak wiadomo, po urodzeniu potomstwa wiele kobie ma problem, aby wrócić do swojej sylwetki sprzed porodu – w tych sytuacjach elektrostymulacja może okazać się świetną, a przede wszystkim dość szybką pomocą. Jest to alternatywa do wyczerpującego i wymagającego odchudzania, które nie raz wymaga od osoby specjalnych wyrzeczeń.

Czy Elektrostymulator mięśni brzucha działa?

Na początek zadajmy sobie pytanie, czy elektrostymulacja naprawdę działa i jeśli tak, to do jakiego stopnia? W trakcie zabiegu odchudzającego brzuch kobiety po ciąży może być owinięty specjalnie dostosowanymi pasami, które mają za zadanie stymulować jej mięśnie prądem. Zadaniem impulsów jest kurczyć się, dodatkowo rozciągając mięśnie, w ten sposób symulując określone ćwiczenia na treningu siłowym. Można powiedzieć, że efekt jest niezwykle zbliżony, chociaż elektrostymulator mięśni brzucha.

Pacjentka, podczas zabiegu nie jest zmuszona także do wykonywania żadnych dodatkowych ćwiczeń, a te dodatkowo nie muszą obciążać jej kręgosłupa.  Elektrostymulację brzucha można dopasować niezależnie od posiadanego ciała, oraz pozycji w jakiej się znajdujemy, tak samo na stojąco jak i na leżąco. Efektem metody w pierwszej kolejności jest utrata na wadze, oraz ujędrnienie okolic brzucha, poprzez spalenie sporej warstwy tkanki tłuszczowej.

Dzięki elektrostymulacji poprawia się też metabolizm, pobudza się krążenie limfatyczne, a także i nasza skóra. Nie mówiąc już oczywiście o naszym własnym samopoczuciu i ponownej chęci cieszenia się młodszym ciałem! Regularne stosowanie zabiegu pozwoli wrócić do ciała sprzed porodu dla kobiety, która go użyje i to cały czas bez siłowych ćwiczeń. Tak więc  z całą pewnością elektrostymulator działa i to niezwykle skutecznie – jednak kluczem do sukcesu jest systematyczność w użytkowaniu, pamiętajmy że efekty nie przychodzą od razu.

Jaki Elektrostymulator na brzuch ma opinie?

Aktualnie na rynku jest dostępnych wiele różnych urządzeń przeznaczonych do mniej lub bardziej skutecznej elektrostymulacji brzucha. Jednym z takich urządzeń jest na przykład EMShake. urządzenie opiera się na działaniu jak najbardziej nowoczesnej możliwej technologii. Używa w tym celu pole magnetyczne o wysokich częstotliwościach. Promieniowanie tego typu wywołuje tak zwane skurcze supramaksymalne.

Dzięki takiemu działaniu, tkanka mięśniowa jest zmuszona, aby przystosować się do niezwykle ekstremalnego wysiłku, jakiemu jest poddawana. Podczas takiego zabiegu dochodzi także do zwiększenia przepływu krwi w ludzkich tkankach. Dzięki temu wszystkiemu skóra staje się znacznie bardziej jędrna i zdecydowanie bardziej napięta. Klienci są w stanie dostrzec pozytywne efekty użytkowania, przez co bardzo chwalą sobie ten i podobne do tego produkty, oparte na elektrostymulacji.

Co daje elektrostymulacja na brzuch?

  1. Przede wszystkim elektrostymulatory są przeznaczone do różnego rodzaju terapii nerwowo-mięśniowych, oraz podczas zaniku mięśni. Podczas częstego stosowania, mogą dać nam one naprawdę dobre i zadowalające efekty. Poza samą utratą wagi, jak już wspomnieliśmy, można poprawić jakość oraz wygląd swojej skóry! Jeżeli chodzi o efekty dla organizmu – z pewnością będzie to lepsze dotlenienie naszej skóry a sama elektrostymulacja doprowadzi do szybszego produkowania kolagenu oraz elastyny, dodatkowo minimalizując różne problemy z bólem. Całościowo elektrostymulacja przyczynia się do poprawienia i wzmocnienia naszej odporności na długi czas, a im dłużej ją stosujemy, tym efekt jeszcze jeszcze bardziej wyrazisty.
  2. Elektrostymulacja może tez pomóc nam w wyrzeźbieniu brzucha. W tym przypadku doprowadzi do przyspieszenia redukcji tłuszczu z połączeniem z ujemnym bilansem kalorycznym. Stymulatory są zaprogramowane w taki sposób, iż nie tylko rozbudowują wskazane mięśnie brzucha ale także je wzmacniają. Efekt – podobnie jak u kobiet po ciąży – jest coraz lepszy, zależnie od tego, jak długo używamy elektrostymulację.
  3. Dzięki elektrostymulacji na brzuch można także zredukować dotychczasowo posiadany cellulit, ponieważ ta pozbywa się tkanki tłuszczowej  nawet w najciężej dostępnych grupach ciała. Elektrostymulacja więc optycznie przyczynia się do wyszczuplenia sylwetki, a wraz z tym do pobudzenia układu limfatycznego. 

Po jakim czasie widać efekty elektrostymulacji?

Chociaż sam zabieg można stosować na różnych częściach ciała, zakłada się że najlepsze efekty uzyskamy stosując go regularnie na naszym brzuchu, a także pośladkach i udach. Szacuje się że najlepsze i najbardziej oczekiwane efekty można dostrzec już zaledwie po kilku sesjach. Zalecane jest, aby stosować je albo codziennie, albo co dwa, trzy dni!

Można założyć, że wystarczy 20 minut elektrostymulacji mięśni, nawet przez dwie sesje w tygodniu, aby można było zauważyć już pierwsze efekty użytkowania elektrostymulacji. W tym miejscu trzeba także dodać, że jeden trening EMS będzie odpowiadał nawet do trzech godzin wykonywania normalnych, ćwiczeń na maszynach i ciężarach w siłowni. Właśnie dlatego nie powinniśmy czekać i czym prędzej zdecydować się na taki rodzaj zabiegu. Kiedy już to zrobimy, będziemy mogli cieszyć się piękną sylwetką.

Mimo wszystko pamiętajcie, że aby dojść do ideału, jaki założyliśmy w swojej głowie – będziemy musieli trochę poczekać. Pomimo, że efekty z elektrostymulacją są szybsze niż te osiągalne na siłowni, to jednak i tu potrzeba cierpliwości, aby organizm zdążył się zaadaptować do nowych warunków. Powodzenia w użytkowaniu, cieszcie się zdrowym i sprawnym ciałem!