Każda kobieta i oczywiście mężczyzna marzy o posiadaniu idealnej figury. Oczywiście przemysł kosmetyczny nie stoi w miejscu, a arsenał procedur, które może dziś zaoferować, jest bardzo duży i zróżnicowany. Dzięki nowym technikom i technologiom osiąganie doskonałości staje się coraz łatwiejsze. Wielu ludzi marzy, aby szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dziś jest to naprawdę możliwe i prawdziwe, dzięki procedurze takie jak liposukcja ultradźwiękowa.

Czym więc jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa, czyli inaczej kawitacja ultradźwiękowa jest procesem powstawania pęcherzyków kawitacyjnych lub wgłębień w cieczy wypełnionym gazem i parą. Pod wpływem drgań ultradźwiękowych o określonej częstotliwości powstają mikropęcherzyki, które rozpadając się, uwalniają energię niszczącą błony komórek tłuszczowych i triglicerydy, (z których składają się komórki tłuszczowe) są dzielone na glicerol i kwasy tłuszczowe.

Dzięki temu tłuszcz staje się mniej gęsty, a jego płynność wzrasta, a następnie za pomocą naturalnych procesów produkty rozpadu są usuwane z organizmu, 10% produktów jest metabolizowanych, dostaje się do krwiobiegu i jest przekształcanych w glukozę, reszta 90% wchodzi do układu limfatycznego, jest eliminowana przez naturalny szlak metaboliczny.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej zmniejsza tkankę tłuszczową, ogranicza znacznie cellulit  a także przyczynia się do wymodelowania sylwetki. Przebieg zabiegu opiera na początku na działaniu promieniowa podczerwonego na skórę, co powoduje podgrzanie tkanek. Metabolizm komórkowy przyspiesza i nagromadzone produkty przemiany materii wydalane są na zewnątrz. Uczestniczą w tym gruczoły potowe oraz układy takie jak: naczyniowy i limfatyczny. Druga faza liposukcji ultradźwiękowej powoduje obkurczanie się komórek tłuszczowych a powstała wibracja zmniejsza cellulit.

Bezpieczeństwo liposukcji ultradźwiękowej

Organizm nie jest w stanie usunąć około 90% produktów rozkładu, więc trzeba wzmocnić drenaż limfatyczny i przepływ krwi za pomocą terapii ciśnieniowej. Należy pamiętać, że wpływ kawitacji na inne komórki i tkanki (mięśnie, skórę, naczynia krwionośne itp.) nie prowadzi do ich uszkodzenia, ponieważ są one trwalsze i bardziej elastyczne w porównaniu z tkanką tłuszczową.

Należy zauważyć, że wniosek ten potwierdza duża liczba badań naukowych na rzecz zdrowia, bezpieczeństwa i wydajności procesu kawitacji w medycynie. Obecnie liposukcja ultradźwiękowa jest jedyną metodą, która ma ukierunkowany wpływ na komórki tłuszczowe i jest w stu procentach analogiczna do liposukcji chirurgicznej.

Liposukcja ultradźwiękowa – sprzęt i salon kosmetologiczny- czy to ważne, czy nie?

Wybór salonu piękności to pierwszy wymóg, z którego każdy musi sobie zadać sprawę. Jeśli chodzi o sprzęt do liposukcji ultradźwiękowej, nigdy nie należy poddawać się zabiegom na nieznanym na rynku słabej, jakości urządzeniom. Małe urządzenie nie ma mocy generatora, aby wytworzyć niezbędną moc do rozpadu komórek tłuszczowych.

Sprzęt do procedury liposukcji ultradźwiękowej (kawitacji), musi posiadać certyfikaty jakości. Urządzenie wielofunkcyjne Medika Basic posiada głowicę ultradźwiękową o częstotliwości 1 MHz i mocy 3 W/cm2. Jej działanie może być: ciągłe, impulsowe 5Hz i 10Hz. Liposukcja ultradźwiękowa – sprzęt Medika Basic jest wyposażony również w głowicę Infrared o długości fali 0,88-0,97 umę i regulowanej temperaturze do 59 stopni C. Ten sprzęt jest używany w większości salonów kosmetologicznych i cieszy się dobrą opinią specjalistów i pacjentów poddawanych zabiegom.

Metoda – liposukcja ultradźwiękowa

Procedura jest wykonywana w taki sam sposób, jak podczas pracy z klasycznym urządzeniem ultradźwiękowym. 1-2 godziny przed procedurą zaleca się wypić około 1 lita czystej wody.  Czas trwania liposukcji ultradźwiękowej zależy od liczby wybranych stref i ich objętości. W czasie, gdy talia i biodra są zbliżone do idealnych proporcji, pacjent poczuje przyjemne ciepło i relaks.

Jakie zabiegi można wykonać po liposukcji ultradźwiękowej?

Po procedurze koniecznie przeprowadza się drenaż limfatyczny i procedury stymulujące, aby poprawić wydalanie produktów rozpadu komórek tłuszczowych z organizmu. Ponadto poprawia się ukrwienie i system drenażu limfatycznego. Po usunięciu rozszczepionych produktów nagromadzenie tłuszczu w leczonym obszarze staje się niezwykle trudne, ponieważ niszczona jest błona komórek tłuszczowych, tj. komunikacja między komórkami.

Pacjent po przeprowadzeniu procedury liposukcji ultradźwiękowej traci zarówno objętość, jak i masę. Należy jednak pamiętać, że tkanka tłuszczowa, zajmująca dużą objętość, ma niską gęstość i jest zdecydowanie lekka w swojej masie. W porównaniu z masą wskaźnika mięśniowego i tkanki tłuszczowej pacjent zauważa utratę objętości, a nie wagę. Zaleca się aktywny tryb życia, prawidłowe odżywianie i picie (1,5 lita dziennie).

Liposukcja ultradźwiękowa – sprzęt

Zabiegi są zalecane nie więcej niż 1 raz na 5 dni. Kurs standardowy waha się od 4 do 10 procedur, indywidualnie. Aby osiągnąć optymalne wyniki, stosuje się zintegrowane podejście, liposukcja jest połączona z procedurą falami uderzeniowymi, koniec tego kompleksu może być zabiegiem liftingu falami radiowymi, aby przywrócić skórze jędrność i elastyczność. Liposukcja ultradźwiękowa – sprzęt Medika Basic 12w1 jest urządzeniem wielofunkcyjnym (kombajn) i przy jego pomocy można wykonywać wszystkie wymienione procedury. Kosmetolog pracując na tym sprzęcie wyposażonym w 10 modułów, może samodzielnie dokonywać różnych konfiguracji i dodawać dowolne funkcje potrzebne do przeprowadzenia konkretnych procedur.

Wskazania do liposukcji ultradźwiękowej – sprzęt: Medika Basic 12w1

 • Nadmierne złogi tłuszczowe
 • Nadwaga
 • Cellulit
 • Rozstępy
 • Blizny zanikowe
 • Korekcja wad po liposukcji chirurgicznej.

Przeciwwskazania do liposukcji:

 • Choroby onkologiczne
 • Uszkodzenie skóry na obszarze dotkniętym chorobą
 • Osteoporoza (zmniejszenie gęstości kości)
 • Cukrzyca
 • Choroba nerek i wątroby
 • Zaburzenia immunologiczne
 • Obecność jakichkolwiek metalowych implantów i rozruszników serca
 • Ciąża i laktacja.