Sprzęt do oxybrazji zapewnia przeprowadzanie efektywnych procedur przywracających skórze gładkość i odświeżenie wykorzystując do tego celu tlen pod wysokim ciśnieniem. Osoby posiadające delikatną i wrażliwą skórę, która nie może być poddana bardziej inwazyjnym zabiegom mogą bezpiecznie skorzystać z oxybrazji. Również wskazaniem do takiego zabiegu jest skóra alergiczna oraz podatna na rozszerzanie naczynek.

Sprzęt do oxybrazji wykorzystywany w kosmetologii

Sprzęt do oxybrazji wykonuje peeling wodno-tlenowy, który zapewnia eliminowanie zaskórników, zrogowaciałego naskórka oraz dokładne odczyszczenie porów. Zabieg oxybrazji jest delikatniejszą odmianą mikrodermabrazji, a główna różnica polega na wyposażeniu głowicy, która w drugim przypadku posiada kordun.

W oxybrazji głowica posiada tlen, który wydostaje się z niej pod określonym ciśnieniem zawierając w składzie sól fizjologiczną. Sprzęt do oxybrazji Medika Premium ma możliwość regulacji ilości podawanej soli fizjologicznej oraz ciśnienia roboczego (8 bar). Moc tego urządzenia wynosi 400 W z ciśnieniem pompy – 9 bar. Moduł do wykonania zabiegu posiada bufor powietrza, który powoduje, że urządzenie pracuje bardzo cicho.

Wskazania do poddania się zabiegowi oxybrazji

 • Delikatna i wrażliwa skóra
 • Skóra naczyniowa
 • Zmiany pigmentacyjne
 • Skóra podatna na alergie
 • Skóra przesuszona na skutek kontaktu z dymem tytoniowym oraz przebywaniu w pomieszczeniu klimatyzowanym
 • Trądzik
 • Blizny po przebytym trądziku
 • Zmarszczki.

Na czym polega zabieg oxybrazji?

Używany przez kosmetologów sprzęt do oxybrazji posiada dyszę, która kieruje kropelki soli fizjologicznej i tlenu na powierzchnię skóry pod właściwie ustawionym ciśnieniem. Najczęściej procedura jest wykonywana na szyi, twarzy, stopach i dłoniach. Kosmetolog ma możliwość dostosowania wysokości ciśnienia, aby zabieg odbywał się w komfortowych dla pacjenta warunkach bez przykrych doznań.

Osoby posiadające wrażliwą skórę mogą również zadbać o prawidłowe nawilżenie i odnowienie swojej skóry dzięki oxybrazji, która jest jednym z najdelikatniejszych zabiegów kosmetologicznych. Zastosowanie soli fizjologicznej oraz tlenu stymuluje naskórek do odbudowy, dzięki czemu skóra już po pierwszej procedurze odzyskuje witalność i wygląda zdrowo.

Korzyści, jakie uzyskuje pacjent poddając się zabiegowi sprzętem do oxybrazji

Nowoczesny zabieg kosmetologiczny powodujący odnowienie skóry nawet wyjątkowo wrażliwej jak cera naczyniowa to oxybrazja. Podczas zabiegu dochodzi do złuszczania martwego naskórka, co powoduje nadanie skórze gładkości, rozjaśnienia oraz uzyskanie efektu odświeżenia. Po zakończonej procedurze skóra jest lepiej dotleniona oraz nawilżona. Oxybrazja przyczynia się do wzmocnienia naczyń krwionośnych, pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu oraz usunięcia zmian trądzikowych. Funkcjonalna głowica daje możliwość dokładnego podawania soli fizjologicznej w głębsze warstwy skóry. Można powiedzieć, że oxybrazja jest peelingiem mechanicznym.

Przebieg zabiegu oxybrazji

Przed rozpoczęciem procedury kosmetolog przygotowuje skórę pacjenta poprzez dokładne usunięcie makijażu, następnie zasłania oczy i uszy zapewniając tym partiom ciała ochronę. Następnie za pomocą sprzętu do oxybrazji a dokładnie specjalnej głowicy w odległości około jednego centymetra od danego obszaru skóry wydobywa się strumień tlenu i kropelki soli fizjologicznej.

W czasie trwania procedury pacjent nie odczuwa przykrych doznań, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjenci po zakończeniu oxybrazji twierdzili, że odczuwali jedynie chłodne powietrze, które dawało przyjemne odczucie świeżości. Uzyskiwane efekty przemawiają za stwierdzeniem, że zabieg ma działanie zatrzymujące starzenie się skóry usuwając powstałe zmarszczki i blokując pojawianie się nowych. Tak przykry dla kobiet cellulit zostaje usunięty. Oxybrazja jest wykonywana na różnych częściach ciała.

Jak działa oxybrazja na skórę?

Jak już wspomniano oxybrazja jest rodzajem peelingu, który zapewnia dokładne złuszczenie naskórka, stymulując skórę do szybkiego procesu gojenia. Zabieg ten jest powtarzany kilka razy w zależności od potrzeb danej osoby. Skóra nabiera elastyczności i gładkości, co jest powiązane ze wzmożonym tworzeniem się kolagenu i elastyny. Dodatkowym atutem sprzętu do oxybrazji jest eliminowanie z organizmu zarodników, które mają szkodliwe działanie.  Stwierdzono również, znaczne ograniczenie łojotoku a także oddziaływanie na bakterie beztlenowe, które przyczyniają się do zmian skórnych w postaci trądziku pospolitego.

Jakie zalety można przypisać oxybrazji?

 • Bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu i po zakończonej procedurze
 • Efektywny proces złuszczania naskórka bez względu na rodzaj skóry
 • Stymulowanie skóry do regularnego złuszczania naskórka
 • Systematyczne poddawanie się procedurze oxybrazji poprawia, jakość skóry właściwej
 • Następuje duża poprawa elastyczności skóry i znaczne spłycenie zmarszczek.

Zalecenia kosmetologa, co do częstości zabiegów oxybrazji

Podczas wizyty w salonie kosmetologicznym każdy pacjent na podstawie stwierdzonych problemów ze swoją skórą otrzyma informację, co do ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów. Najczęściej oxybrazję wykonuje się raz na 7 dni, odstęp między zabiegami wynosi 14 dni. Dotyczy to przede wszystkim osób ze skórą naczyniową i wrażliwą. Pacjenci ze skórą łojotokową, trądzikową, ze zmianami pigmentacyjnymi oraz zmarszczkami poddawani są procedurze w odstępie 7 dni.

W przypadku występowania cellulitu i rozstępów zabiegi są przeprowadzane częściej a mianowicie 2 razy na tydzień z odstępem jednego tygodnia. Oxybrazja jest wykonywana w seriach, które wynoszą do trzech do dziesięciu procedur. Czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru ciała i może wynosić od pół godziny do godziny.

Profesjonalny sprzęt do oxybrazji znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/4-urzadzenia-wielofunkcyjne-premium