Zauważalne pajączki na nogach to kłopot dotyczący wielu osób. Mało atrakcyjne zmiany są dla nich nieprzyjemne oraz w czasie letnim niechętnie ujawniają własne nogi. Teraz medycyna wynalazła efektywne techniki likwidowania tychże zmian, dzięki czemu możemy raz na zawsze pozbyć się niepożądanych pajączków oraz cieszyć się pięknymi oraz zdrowo wyglądającymi nogami.

Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, jaki pozwoli na efektywne skorygowanie przeróżnego typu zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek laserem obciążony jest małym zagrożeniem, jest w pełni bezpieczny, nie wywołuje powikłań i nie potrzebuje czasu rekonwalescencji. Lasery stosują działanie fotokoagulacji oraz wybiórczej fototermolizy. Energia świetlna lasera wchodzi w głębię osłabionych żył. W przebiegu fototermolizy wybiórczej hemoglobina (pigment czerwonych ciałek krwi) wyłapuje promieniowanie lasera.

Wskazania do zrobienia laserowego zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek niezbędne jest wtedy, kiedy w skórze właściwej pojawiły się znacznie powiększone na stałe (nie zanikają jak w wypadku na przykład rumieńców) naczynka krwionośne zauważalne poprzez naskórek. Dzieje się tak wtedy, kiedy skóra jest nieustannie poddawana promieniowaniu UV (prezentacja na słońce), niejednokrotnie korzysta się z solarium, skóra narażona jest na oddziaływanie negatywnych warunków powietrznych takich jak wiatr, ogromne różnice temperatur (na przykład przechodzenie z chłodnego powietrza do nagrzanego wnętrza) i kiedy z jakichkolwiek powodów wykorzystuje się sterydy.

Przygotowanie do laserowego zamykania naczynek

Niezależnie od tego, czy idzie o laserowe zamykanie naczynek na twarzy, nogach lub innym rejonie ciała, pacjent musi się właściwie przygotować do zabiegu. Pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, jaki eliminuje przeciwwskazania i informuje o przebiegu terapii, ilości potrzebnych do wykonania sesji (czasem potrzebne jest powtórzenie zabiegu), natomiast również o sposobie chronienia skóry po terapii.

Jak przebiega zabieg?

Do skóry zbliża się głowicę narzędzia, jaka oddziałuje wiązką światła laserowego, wywołując zniszczenie kłopotliwych naczyń krwionośnych. Zabieg jest zupełnie bezpieczny oraz mało bolesny, zatem zwykle nie ma potrzeby używania jakiegoś znieczulenia. Wprost po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, w miejscu zabiegu może pojawić się obrzęk i strupek, jaki goi się blisko 3-10 dni. W wypadku większych naczynek, poddawane zabiegowi naczynko może najpierw ściemnieć, natomiast potem będzie się wchłaniać do paru miesięcy po zabiegu.

Czy laserowe zamykanie naczynek na nogach jest bolesne?

Mnóstwo kobiet zwłaszcza podatnych na ból zastanawia się, czy laseroterapia jest nieprzyjemnym zabiegiem? Mianowicie nie – jedyne, co czuje pacjentka podczas sesji to niewielkie szczypanie, mrowienie (mogące być trochę niewygodne dla części pań) w czasie, kiedy promieniowanie lasera łączy się ze skórą. Dodatkowo parę godzin po zabiegu nogi niejednokrotnie są nieco zaczerwienione, jednakże symptomy owe powinny przejść już kolejnego dnia. Czemu należałoby skorzystać z laseroterapii? Eliminowanie pajączków na nogach za pomocą lasera medycznego powoduje, iż skóra znowu przedstawia się ładnie oraz zdrowo, natomiast odsłanianie tychże partii ciała nie wywołuje już kompleksów oraz dyskomfortu emocjonalnego.

Jakie są wskazania pozabiegowe?

Poleca się żeby po zabiegu laserowego zamykania naczyń nie prezentować skóry na słońcu i wstrzymać się od wizyt w solarium. Parę pierwszych dni po zabiegu nie należy stosować żadnych preparatów drażniących oraz zawierających alkohol. Istotne, żeby unikać ciepłych kąpieli, wizyt w saunie i zbytniego treningu fizycznego. Dodatkowo zalecamy, żeby codziennie właściwie pielęgnować zmienioną skórę, specjalnymi kremami, jakie wesprą obkurczanie oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych.

Więcej znajdziesz na stronie ze sprzętem kosmetycznym: https://medikapoland.pl/pl/content/131-laserowe-zamykanie-naczynek-na-nogach