Czym jest urządzenie do peelingu kawitacyjnego?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego służy głównie do odpowiedniego oczyszczenia skóry twarzy z użyciem korzystnych dla niej ultradźwięków. To nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych metod oczyszczania skóry. Dodatkowo pozytywnie rozświetli skórę za pomocą masażu oklepującym prądem i EMS. Zabieg ten jest wykonywany z pomocą szpatułki ze stali nierdzewnej, która wykorzystuje w działaniu zjawisko kawitacji oraz ultradźwięków.

Zabieg z użyciem urządzenia do peelingu kawitacyjnego

Zabieg ten jest niezwykle popularny w różnego rodzaju salonach kosmetycznych, klinikach urody czy spa, w których ceni się jego skuteczność w walce o zdrową i promienną cerę oraz jego nieinwazyjny charakter. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego wykorzystuje ultradźwięki, przez co odpowiednio złuszcza, regeneruje oraz odświeża skórę.  Dodatkowo także wpływa korzystnie na jej koloryt, pomaga w odpowiednim wchłanianiu korzystnych substancji ze stosowanych kosmetyków i serum oraz stymuluje produkowanie nowego kolagenu w skórze. Urządzenie to stosuje się także z powodzeniem, aby usunąć przebarwienia skórne oraz zanieczyszczenia. Skutecznie zmniejsza on widoczność blizn oraz wspiera leczenie zmian trądzikowych

Jakie zabiegi można wykonać za pomocą urządzenia do peelingu kawitacyjnego?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego łączy w sobie popularne zabiegi kosmetyczne takie jak:

  • peeling kawitacyjny z jonoforezą dodatnią,
  • sonoforezę z jonoforezą ujemną, 
  • masaż oklepujący prądami EMS

Urządzenie jest bezprzewodowe, co z pewnością stanowi komfort jego użytkowania podczas wspomnianych wcześniej zabiegów kosmetycznych. Zabiegi te są całkowicie bezpieczne oraz komfortowe dla klientek.

Programy zabiegowe urządzenia do peelingu kawitacyjnego

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Medika Premium oferuje do zabiegów standardowe oraz autorskie programy działania:

  1. Program peelingu kawitacyjnego z jonoforezą dodatnią– to tryb skutecznego złuszczania martwego naskórka oraz odsłonięcie i odżywienie młodszych warstwy skóry twarzy, wolnej od zanieczyszczeń, bakterii, łoju i pozostałości po kosmetykach. W rezultacie skóra twarzy staje się widocznie gładsza ii delikatniejsza w dotyku, jak również właściwie oczyszczona i zdezynfekowana. Podczas zabiegu oczyszczane są pory skóry i mieszki włosowe, co powoduje  lepsze wchłanianie preparatów oraz substancji aktywnych z zastosowanych na skórę ampułek, serum czy kremów. Zastosowane jony dodatnie otwierają i oczyszczają pory, wyrównują koloryt i wspomagają pigmentację skóry.
  2. Program sonoforezy z jonoforezą ujemną– to tryb polegający na wtłaczaniu do głębszych warstw odpowiednich substancji aktywnych obecnych w stosowanych preparatach. Substancje aktywne zawarte w stosowanych kosmetykach poprzez tradycyjną aplikację przenika przez skórę w stopniu nieznacznym, z kolei wtłaczanie substancji aktywnych  z wykorzystaniem urządzenia do ultradźwięków sprawia, że zdecydowanie przenikają one przez głębsze warstwy skóry w celu jej wartościowego odżywiania.
  3. Program dezinkrustacji– to tryb zabiegu oczyszczania twarzy, skuteczniejsza alternatywa do oczyszczania manualnego oraz pomoc dla skóry tłustej, zanieczyszczonej. Polega ona na wprowadzeniu substancji czynnej w zewnętrzne warstwy naskórka, gdzie dociera ona do gruczołów łojowych oraz potowych.
  4. Program Masażu McT – jest to zabieg, który wykorzystuje tak zwane mikroprądy, a więc impulsy elektryczne o małym natężeniu. Zabieg ten redukuje znacząco cienie pod oczami, spłyca zmarszczki i zmniejsza ich widoczność oraz poprawia cyrkulację limfy. Zabieg ten skutecznie przywraca skórze blask oraz elastyczność poprzez emisję delikatnych drgań docierających do głębokich warstw skóry. Poprawia znacząco jej napięcie oraz łagodzi widoczne oznaki zmęczenia i starzenia się skóry.

Czy urządzenie do peelingu kawitacyjnego jest bezpieczne?

Korzystanie z zabiegów wykonywanych przy użyciu urządzenia do peelingu kawitacyjnego jest całkowicie bezpieczne. Należy pamiętać o tym, że jest to w pełni specjalistyczne urządzenie, które powinno być obsługiwane tylko i wyłącznie przez przeszkoloną i doświadczoną osobę z użyciem certyfikowanego sprzętu. W tym wypadku mamy całkowitą gwarancję na bezpieczny i pełen pozytywnych rezultatów zabieg. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z zabiegiem, należy skontaktować się z kosmetyczką bądź lekarzem.

Jakie urządzenie do peelingu kawitacyjnego wybrać do salonu?

Urządzenia wielofunkcyjne Medika to profesjonalny wybór, dedykowany dla wysokiej klasy kosmetologii i zabiegów kosmetycznych. Wysoka jakość użytych w produkcji komponentów i zastosowane nowoczesne oraz autorskie rozwiązania pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów.

Jakie są zalety korzystania z urządzenia do peelingu kawitacyjnego w salonie?

Wykonywanie wielu różnych zabiegów kosmetycznych, bez posiadania dużej ilości sprzętu to duża oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy. Komfortowym rozwiązaniem jest oferowany system jednego kabla, który pomoże w kwestii nieestetycznego wyglądu oraz pomoże w przyjemnej pracy. Intuicyjne oprogramowanie urządzenia dopasowuje zabieg pod konkretną klientkę ( funkcje wieku czy grubości tkanki tłuszczowej) oraz dodatkowa funkcja HELP, czyli opisy funkcji oraz zabiegów widoczne na ekranie, pomoże w sprawnym użyciu.

Źródło: Medikapoland.pl/pl/content/60-peeling-kawitacyjny-urzadzenie