Urządzenie Medika Premium 12w1 to wyjątkowy sprzęt medyczny niezbędny w każdym gabinecie kosmetycznym czy salonie urody. Jest niezwykle wygodny i praktyczny, gdyż pozwala na przeprowadzenie wielu różnych zabiegów medycyny estetycznej.

Medika Premium 12w1 – funkcje urządzenia

Peeling kawitacyjny – sprzęt

W zabiegu tym wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o częstotliwości 25kHz. Energia skierowana zostaje na skórę, co wywołuje efekt kawitacji – zmian ciśnienia w warstwie rogowej. Skutkuje to wytworzeniem pęcherzyków powietrza. Ich pękanie powoduje mini eksplozje, które prowadzą do uwolnienia energii. Jest ona wykorzystywana do usuwania martwych korneocytów z komórek. Zabieg pełni funkcję prekursora – oczyszcza skórę i przygotowuje ją do kolejnych zabiegów. w głębszych warstwach skóry poprawia mikrokrążenie i przepływ płynów tkankowych.

Ultradźwięki – urządzenie

Ultradźwięki to drgania mechaniczne o częstotliwości 20kHz, docierające głęboko do skóry, powodując jej odprężenie i rozluźnienie. Jest to swego rodzaju mikromasaż poprawiający przepływ krwi i limfy, metabolizm oraz regenerację komórek. W jego wyniku zwiększa się przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu do wnętrza komórek mogą wnikać podane substancje bioaktywne.

Mezoterapia bezigłowa – kombajn kosmetyczny

Nieinwazyjną metodą wprowadzania substancji bioaktywnych do komórek jest mezoterapia bezigłowa. Zabieg przebiega z wytworzeniem zjawiska elektroporacji wzmocnionego falami ultradźwiękowymi. Elektroporacja wywoływana jest przez krótki impuls elektryczny o wysokim napięciu, w wyniku którego w błonach komórkowych powstają kanały umożliwiające przenikanie makrocząsteczek. Fala ultradźwiękowa zwiększa efektywność zabiegu przez zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Mezoterapia pobudza zjawisko pinocytozy w komórkach, dzięki czemu substancje bioaktywne są jeszcze lepiej wchłaniane.

Fale radiowe

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w nowoczesnej medycynie estetycznej jest radiofrekwencja. Pozwala ona przywrócić skórze dawny, młody wygląd, powoduje jej odżywienie i odświeżenie. Urządzenie kosmetologiczne Medika Premium przetwarza fale elektryczne na fale elektromagnetyczne – fale radiowe. Emitowane są one na skórę, docierają do tkanek i stymulują ich podgrzanie poprzez wzbudzenie jonów. Jest to zjawisko diatermii. Diatermia polega na powstawaniu ciepła wewnątrz tkanki na skutek specjalnej stymulacji. Jest to znacznie bardziej efektywny sposób na pobudzenie komórek niż ogrzewanie ich od zewnątrz. Fale radiowe wpływają bardzo korzystnie na dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację w komórkach.W zabiegu podgrzewaniu ulegają włókna kolagenowe. które kurczą się i napinają, co sprzyja procesom regeneracji i porządkowaniu ich struktury. W wyniku działania fal radiowych pobudzone zostają także fibroblasty, wytwarzające kolagen i elastynę – główne białka strukturalne skóry.

Oxybrazja

Oxybrazja to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologiczne sposobów na odnowę skóry, regenerację i rewitalizację komórek oraz przywrócenie jej dawnego wyglądu. Polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej za pomocą sprężonego powietrza. Zabieg rozjaśnia, nawilża i odżywia naskórek. Jest to zabieg odpowiedni dla skóry wrażliwej, ze skłonnością do alergii.