Kosmetologia i medycyna estetyczna to obecnie bardzo prężnie rozwijające się dziedziny. Coraz więcej kobiet oraz nierzadko już również mężczyzn, korzysta z najnowszych ofert gabinetów kosmetycznych, decydując się na ciekawe zabiegi. Stosowanie nowych technologii sprawia, że procedury te stają się skuteczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

O marce Medika – producent kombajnów kosmetycznych

Marka Medika to w pełni polska firma produkująca profesjonalne urządzenia kosmetyczne wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. W jej ofercie znajduje się wiele najnowszych rozwiązań z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej. Produkty Medika są bardzo popularne na rynku tejże dziedziny, gdyż cechuje je najwyższa jakość i staranność wykonania. Urządzenia tworzone są z myślą o jak największym komforcie konsumenta oraz osób przeprowadzających zabiegi kosmetyczne.

Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym firmy Medika Premium są Corian oraz unikalny design. Wiele technologii zastosowanych przy produkcji sprzętów tej firmy to innowacyjne autorskie technologie. Dowodem na bardzo wysoką jakość produktów jest wiele wyróżnień jakie otrzymała marka Medika. Jest to ponadto jedna z niewielu w pełni polskich firm kosmetologicznych.

Medika Premium słynie z produkcji urządzeń kosmetycznych wielofunkcyjnych, które doskonale sprawdzą się w każdym gabinecie kosmetycznym, a ich wygoda i praktyczność sprawią, że przypadną do gustu zarówno pacjentkom, jak i osobom wykonującym zabiegi.

Medika Premium 5w1 – funkcje urządzenia

Kombajny do fal radiowych

Jednym z popularniejszych zabiegów kosmetycznych w obecnych czasach jest radiofrekwencja. W urządzeniu Medika Premium fale elektryczne przekształcane są w fale elektromagnetyczne. Powstałe w ten sposób fale radiowe emitowane są do odpowiednich tkanek. W wyniku tego procesu dochodzi do diatermii, czyli głębokiego ogrzewania. Zjawisko to polega na wytwarzaniu ciepła w samych tkankach, a nie dostarczaniu go z zewnątrz, co sprawia, że cały zabieg jest znacznie efektywniejszy. Podgrzewanie w tkankach jest wynikiem wzbudzenia jonów. Cały proces stymuluje komórki, poprawiając ich dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację. Ciepło działa na włókna kolagenowe i wywołuje ich skurczenie oraz napięcie. Skutkuje to natężonym procesem regeneracji poprzez uporządkowanie struktury. Fale radiowe stymulują również wytwarzanie kolagenu i elastyny w fibroblastach, co daje efekt wypełnienia zmarszczek.

Liposukcja ultradźwiękowa – sprawdzone urządzenia

Ten popularny zabieg pomaga zwalczyć celullit oraz pozbyć się zbędnego tłuszczu. Cały proces obejmuje dwie fazy.

Faza pierwsza polega na poddaniu skóry działaniu promieniowania podczerwonego. Skutkuje to wzrostem ciepła w komórkach i zwiększeniem ich metabolizmu. Powstające w wyniku przemian katabolicznych i anabolicznych produkty przemiany materii są wydalane poprzez gruczoły potowe, układ limfatyczny, krwionośny i wydalniczy. Promieniowanie stymuluje również komórki tłuszczowe do przemieszczania do wątroby, gdzie są one rozkładane do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Produkty te są wydalane lub wykorzystywane jako substrat w innych przemianach metabolicznych w organizmie.

Druga faza polega na uszkadzaniu błony komórkowej adipocytów, co skutkuje zniwelowaniu cellulitu. Fale ultradźwiękowe stosowane w zabiegu powodują obkurczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu efekt skórki pomarańczowej ulega redukcji.