Wykorzystywanie ultradźwięków nie jest innowacją, ale początkowo zostało zaadaptowane w dziedzinie medycyny, później, podobnie jak wiele innych skutecznych metod, było stosowane w kosmetologii sprzętowej. Sprzęt do ultradźwięków posiada głowice o specjalnej powierzchni, do których przesyłane są fale ultradźwiękowe, powodujące pewne wibracje. Są one oczywiście niewidoczne dla oczu, ale mogą być odczuwane na skórze podczas sesji: ciepło rozprzestrzenia się na leczonym obszarze skóry.

Sprzęt do ultradźwięków w kosmetologii

Najczęstszą funkcją takich urządzeń jest peeling ultradźwiękowy z głębokim oczyszczaniem skóry. Peeling ultradźwiękowy to rodzaj oczyszczania skóry, który jest bardzo skuteczną procedurą, dającą doskonałe rezultaty. Procedury ultradźwiękowe są przede wszystkim wykorzystywane przez osoby, które widzą problem w jędrności swojej skóry: wyblakłą i obwisłą skórę z drobnymi i głębokimi zmarszczkami. Ponadto procedura jest odpowiednia dla osób, które cierpią na niedostateczne krążenie krwi, mają nierówną cerę i mieszaną skórę.

Podczas sesji tkanki są ogrzewane, wywołując pewne reakcje ciała na określonym obszarze skóry. Pozwala to na poprawę procesu gojenia uszkodzonych tkanek, powoduje, że komórki wytwarzają pewne substancje dla odmłodzenia skóry, przyczyniają się do normalnego krążenia krwi i wzbogacają komórki w tlen, a także inne przydatne składniki. Sprzęt do ultradźwięków  pomaga poprawić kolor skóry, daje efekt odmładzający i przygotowuje skórę do nasycenia maskami i kremami stosowanymi po zabiegach kosmetologicznych. Warto zauważyć, że główną zaletą takich procedur jest bezbolesność.

Salon kosmetologiczny nie będzie w stanie zapewnić pełnego zakresu usług związanych z pięknem i zdrowiem, jeśli nie będzie obejmował sprzętu do ultradźwięków. Terapia ultradźwiękowa jest stosowana w kosmetologii sprzętowej od ponad 30 lat. W tym czasie pojawiło się wiele technik pozwalających rozwiązać cały szereg problemów estetycznych: peeling ultradźwiękowy kawitacyjny, sonoforeza, liposukcja ultradźwiękowa, depilacja ultradźwiękowa itp.

Możliwości terapii ultradźwiękowej w kosmetologii

Możliwości terapii ultradźwiękowej są imponujące. Ultradźwiękowy wpływ na skórę przyczynia się do odmłodzenia i liftingu, łagodzi obrzęki, aktywuje krążenie krwi, umożliwia skuteczną rehabilitację po operacji plastycznej. Szeroki zakres efektów umożliwia wykorzystanie urządzeń ultradźwiękowych do rozwiązania wielu różnych problemów kosmetycznych.

Czym jest unikalne ultradźwięki?

Podczas zabiegów górne warstwy skóry nie są ściskane ani rozciągane, to znaczy skóra nie jest odkształcana mechanicznie. Fale ultradźwiękowe wnikają głęboko w skórę poprzez mikromasaż na poziomie komórkowym. W rezultacie stymulowana jest produkcja elastyny i kolagenu, wzmacniając w ten sposób struktury tkanki łącznej i zwiększając elastyczność skóry. Poprawa metabolizmu komórkowego prowadzi do zwiększonego krążenia krwi i przepływu limfy, aktywacji procesów i ulepszonego odżywiania tkanek

W kosmetologii sprzętowej pod wpływem ultradźwięków aktywowany jest metabolizm komórkowy i drenaż limfatyczny. Masaż ultradźwiękowy służy do leczenia cellulitu i utraty wagi. Fale ultradźwiękowe niszczą włóknisty szkielet otaczający komórki cellulitu. Ponadto ultradźwięki poprawiają krążenie krwi, co powoduje znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zwiększenie napięcia skóry.

Sprzęt do ultradźwięków Medika Premium umożliwia kosmetologowi przeprowadzenie różnych zabiegów

  • Analizer skóry

Analizer skóry służy do określenia stopnia nawilżenia skóry pacjenta. Zastosowanie tego urządzenia wiąże się z możliwością zbadania skóry pod kątem wyboru najskuteczniejszych kosmetyków.Takie działanie przyczyni się do monitorowania efektów, jakie osiągane są podczas i po zabiegach kosmetologicznych.Taki sprzęt do ultradźwięków to możliwość ustawienia parametrów uwzględniających wiek pacjenta z podawaniem wyników w procentach.

  • Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy)

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) opiera się powstaniu efektu kawitacji dzięki zastosowaniu fali ultradźwiękowej (25kHz) ustawionej na wilgotną powierzchnię skóry. Zmienne ciśnienie powoduje tworzenie się pęcherzyków powietrza w zewnętrznej warstwie skóry. Wskutek zabiegu kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę, wzmaga prawidłowe krążenie krwi i płynów tkankowych. Sprzęt do ultradźwięków Medika Premium umożliwia wykonanie takich procedur jak: peeling kawitacyjny i sonoforeza, głębokie oczyszczanie, mikromasaż (mikroprądy McT) wprowadzenie różnych typów ampułek zarówno wodno- żelowych i peptydowych. Peeling ultradźwiękowy przeznaczony jest dla skóry trądzikowej, posiadającej rozszerzone pory, zmiany pigmentowe. Ponadto jest wykorzystywany do przywrócenia jędrności i napięcia skóry, eliminując efekt starzenia i odwodnienia skóry.

  • Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to dostarczanie do skóry substancji aktywnych za pomocą pola elektrycznego z intensywnym wzmocnieniem przez falę ultradźwiękową. Dochodzi do powstawania kanałów, dzięki którym możliwe jest przenikania mikrocząsteczek, z dużo lepszą przepuszczalnością dzięki falom ultradźwiękowym. Odżywianie komórek jest dużo intensywniejsze a efekt osiągnięty podczas zabiegu utrzymuje się znacznie dłużej. Cellular Nutri System gwarantuje głębokie przenikanie substancji aktywnych. Mezoterapia bezigłowa jest wykorzystywana do usuwania trądziku, nawilżania skóry, blokowania wypadania włosów oraz pielęgnacji oka.

  • Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to usuwanie złogów tłuszczowych, kształtowanie sylwetki i niwelowanie cellulitu. Pierwsza część zabiegu to powodowanie podniesienia temperatury w tkankach za pomocą promieniowania podczerwonego, wskutek czego wzmaga się metabolizm komórkowy, powstałe szkodliwe związki są usuwane z organizmu przez układ moczowy i limfatyczny. Kolejna faza odbywa się z uczestnictwem fal ultradźwiękowych, których zadaniem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych i znacznie usunięcie cellulitu. Efektem jest obkurczenie tych komórek i zniwelowanie cellulitu wskutek wibracji. Dodatkowy parametr określający grubość tkanki tłuszczowej zapewnia lepszy przebieg i wynik zabiegu. Sprzęt do ultradźwięków (liposukcja) pozwoli usunąć nadwagę z konkretnych obszarów ciała i cieszyć się z braku pomarańczowej skórki.