Mezoterapia bezigłowa jest wysoce bezpieczną i skuteczną metodą terapeutyczną, która nie uszkadza błon komórkowych i nie pozostawia na skórze ran. Dane zabiegi opierają się na zastosowaniu elektroporacji i elektroosmozy, bez wstrzykiwania produktów.

Porównując zastosowanie innych produktów służących do pielęgnacji skóry, mezoterapia daje klientowi większą skuteczność, eliminuje problemy związane z nawilżeniem głębszych warstw skóry.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa polega na odżywianiu głęboko położonych komórek, przyśpiesza metabolizm, poprawia przepływ limfy oraz krążenie krwi. Odpowiada za transport składników odżywczych, które ostatecznie są wchłaniane w sposób szybszy i skuteczniejszy.

Mezaterapia bezigłowa ma na celu przyśpieszenie metabolizmu skóry, sprawiając, że staje się ona gładka i elastyczna.

Jak działa urządzenie do mezoterapii bezigłowej?

Działanie urządzenia polega na elektoporacji czyli bezpośrednego oddziaływania na skórę. Daje to efekt natychmiastowy, poprawia przepuszczalność tkanek, za pomocą wpływu impulsu elektrycznego który następuje w warstwie lipidowej komórek. Tam powstają otwory oraz sprawia, że cząstki hydrofilowe, które nie były wchłonięte wcześniej dostają się do głębszych komórek.

Kolejno elektroosmoza określana jako działanie na cząsteczkach substancji, będącej uznawaną jako główna na skórze. Działanie polegające na swobodnym przenikaniu do wewnętrznych warstw skóry. Impulsy elektryczne pojawiające się na skutek ich działania powodują wzajemne odpychanie. Reasumując dodatni prąd popycha dodanie cząsteczki substancji odżywczej do głębszych tkanek skórnych, powodując większe wnikanie w wewnętrze warstwy skóry.

Efekt fali dźwiękowych powstałych w głowicy ultradźwiękowej, został wykorzystany w aparacie. Powstała fala wytwarza energię ultradźwiękową w sposób ciągły oraz pulsacyjny. Tkanki ciała, które zostają poddane zabiegowi ulegają ultradźwiękom, które penetrują je od wnętrza co doprowadza do znacznego podwyższenia skórnego transportu wszelkich substancji, poprzez warstwę naskórka – zrogowaciałą. Przekazanie maksymalnej ilości energii następuje poprzez użycie odpowiednich żeli.

Do czego można wykorzystać mezoterapię bezigłową?

Główną funkcją stosowania mezoterapii bezigłowej jest usunięcie piegów bądź przebarwień skóry, usuwanie zmarszczek oraz nawilżenie ale przede wszystkim główną funkcją jest walka z trądzikiem.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii?

Warto pamiętać, że mezoterapii nie wykonujemy gdy posiadamy skórę, skłonną do alergii bądź z niezaleczonymi ranami. Ponadto mezoterapia bezigłowa nie powinna być wykonywana na klientce która jest w ciąży bądź chora na nowotwór. Wyklucza się również wykonywanie zabiegu w przypadku wystąpienia ostrych stanów zapalnych bądź chorób serca.

Mezoterapię bezigłową określa się jako, nową metodę ułatwiającą przenikanie kosmetyków do głębszych warstw skóry. Zabieg polegający na otwarciu kanałów za pomocą elektrycznych impulsów pomaga aktywnym składnikom, które zawarte są w kosmetykach pielęgnacyjnych na ich głębsze wniknięcie. W mezoterapii bezigłowej najważniejsze jest to, że podczas zabiegu nie używamy igieł a wykorzystujemy zjawiska fizyczne, które zachodzą za pomocą ultradźwięków.

Na twarzy zabieg powinien być przeprowadzany nie dłużej niż 20 minut. Mezoterapię bezigłową można przeprowadzać również na ciele, czas takiego zabiegu powinien wynosić około 80 minut. Seria zabiegów to od 5 do 10 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu co tydzień.