W dobie wzrastającej popularności kosmetologii i medycyny estetycznej, coraz więcej marek stara się sprostać wysokim wymaganiom konsumenta i stworzyć urządzenia spełniające wszystkie oczekiwania. Dzięki intensywnie rozwijającej się nauce możliwe jest ciągłe doskonalenie obecnie istniejących sprzętów oraz stosowanie w nich zupełnie nowych technologii  stwarzających możliwości do osiągania do tej pory niemożliwych efektów.

O kombajnach kosmetologicznych

Marka Medika Premium to jedna z niewielu w pełni polskich firm zajmujących się produkcją urządzeń stosowanych w gabinetach kosmetycznych. Jej produkty cechują się najwyższą jakością i efektywnością, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Z tego właśnie powodu są one wykorzystywane już w bardzo wielu gabinetach kosmetycznych w kraju. Dowodem na niezawodność tej marki jest wiele oznaczeń i wyróżnień oraz laurów, jakie otrzymała ona na przestrzeni ostatnich lat.

Funkcje urządzenia Medika Premium 10w1

Fale radiowe

Radiofrekwencja to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w kosmetologii. W urządzeniu Medika fale elektryczne przekształcane są w fale elektromagnetyczne, czyli tak zwane fale radiowe. Emitowane są one do odpowiednich tkanek, w których wywołują efekt diatermii, czyli głębokiego ogrzewania. Polega ono na wywoływaniu efektu cieplnego w komórkach w wyniku wzbudzenia jonów, co jest znacznie efektywniejsze niż zewnętrzne podgrzewanie tkanek. Wywołuje to lepsze dotlenienie, odżywienie i mikrocyrkulację w tkankach. Podgrzewaniu ulegają włókna kolagenowe. Zjawisko to wywołuje ich skurczenie i napięcie, co stymuluje procesy regeneracji i porządkowania się struktur.

Peeling kawitacyjny

W peelingu kawitacyjnym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o częstotliwości 25kHz, któr po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Powoduje to zmiany ciśnienia w warstwie rogowej, co skutkuje powstawaniem w niej pęcherzyków powietrza. Ulegają one mini eksplozją, co powoduje uwolnienie energii usuwającej martwe korneocyty. Zabieg oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów oraz poprawia krążenie i przepływ mikroskładników w skórze.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to drgania o częstotliwości ponad 20kHz. Docierają one głęboko w skórę, odprężając komórki i działając jak mikromasaż poprawiający przepływ krwi i limfy, metabolizm oraz regenerację komórek. Zwiększają także przepuszczalność błon komórkowych.

W urządzeniach kosmetologicznych Medika Premium parametry zabiegu ustawiane są automatycznie dostosowując się do wieku pacjenta, co pozwala na indywidualne podejście do każdego konsumenta.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda wprowadzania substancji aktywnej w głąb skóry. Elektroporacja stosowana w tym zabiegu wzmacniana jest falami ultradźwiękowymi. Zjawisko to wywoływane zostaje dzięki silnemu impulsowi elektrycznemu o wysokim napięciu. W jego wyniku w błonach komórkowych powstają kanały umożliwiające przenikanie makrocząsteczek. Dodatkowa fala ultradźwiękowa poprawia przepuszczalność błon komórkowych. Cały proces pobudza komórki również do pinocytozy, co znacznie przedłuża działanie zabiegu.

Urządzenia Medika Premium posiadją autorski program Cellular Nutri System, co wyróżnia je na tle innych urządzeń tego typu. Zmiany dotyczą trzeciego etapu zabiegu, który odpowiada za głębsze wprowadzanie substancji aktywnych. Skutkuje to zwiększeniem efektywności i intensywności zabiegu.