Główne rodzaje zabiegów kosmetycznych oferowanych przez nowoczesną kosmetologię może znacznie poprawić wygląd zarówno kobiet i mężczyzny. Najczęściej wykonywane są przez kosmetologów procedury na twarz i ciało redukując zmiany skórne, eliminując trądzik, zapewniając wyszczuplenie sylwetki, usunięcie cellulitu i rozstępów. W salonach kosmetologicznych często wykorzystywane są kombajny kosmetyczne lub urządzenia takie jak Medika Premium 2w1 do liposukcji ultradźwiękowej i dermomasażu.

Urządzenie Medika Premium 2w1 – liposukcja ultradźwiękowa

Według wielu specjalistów liposukcja ultradźwiękowa uznana jest za metodę dającą najlepsze wyniki, jednocześnie zwiększając komfort pacjenta podczas zabiegu. W trakcie liposukcji ultradźwiękowej komórki tłuszczowe są uszkadzane nie środkami mechanicznymi, ale są niszczone przez ultradźwięki (fizyczny efekt kawitacji. czyli tworzenie się pęcherzyków w komórkach tłuszczowych).

Sąsiadujące tkanki (więzadła, powięź) i nerwy nie ulegają kawitacji z powodu ich gęstej struktury, dlatego nie są uszkodzone. Po zastosowaniu fal ultradźwiękowych tłuszcz podskórny jest przekształcany w emulsję, którą można łatwo usunąć stosując ssanie próżniowe. Niskie ciśnienie zapobiega niepożądanemu urazowi skóry i uszkodzeniu otaczających naczyń i nerwów.

Tak, więc w porównaniu z mechaniczną, liposukcja ultradźwiękowa jest lepsza, ponieważ:

  • Podczas jednego zabiegu można usunąć większą ilości tłuszczu podskórnego
  • Najlepszy efekt kosmetyczny (tłuszcz jest usuwany równomiernie, nie występują nieregularności skóry)
  • Szybsza i łatwiejsza rehabilitacja pooperacyjna (brak wyraźnego zespołu bólowego)
  • Minimalizacja możliwości powikłań po zabiegu.

Istnieje jedna ważna cecha liposukcji ultradźwiękowej: jest to metoda, która ma wyraźny efekt napinania skóry, więc kosmetolodzy zalecają ją przy usuwaniu nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej na brodzie, ramieniu, fartuchu brzusznym. Pozwala to uniknąć pooperacyjnego wycięcia nadmiaru skóry, co jest często wymagane przy standardowych technikach liposukcji.

Inną zaletą liposukcji ultradźwiękowej jest redukcja cellulitu, która następuje pod wpływem fali ultradźwiękowej. Podczas wykonywania przez specjalistę procedury urządzenie kosmetologiczne Medika Premium 2w1 powoduje uszkodzenie błony komórkowej i następuje obkurczenie komórek tłuszczowych a tym samym zredukowanie cellulitu. Sprzęt został dodatkowo wyposażony w parametr sprawdzający grubość tkanki tłuszczowej, co poprawia efektywność zabiegu.

Urządzenie Medika Premium 2w1 – dermomasaż

Jest to technika masażu oparta na zasadzie refleksoterapeutycznych i mechanicznych efektów na skórze przy użyciu wibracji mechanicznych, za pomocą polskiego urządzenia Medika Premium 2w1. Dermomasaż można traktować, jako połączenie masażu ręcznego i sprzętowego gdyż w trakcie zabiegu dłoń kosmetologa utrzymuje ciągły kontakt ze skórą pacjenta i stosuje urządzenie do wibracji i mechanicznej próżni.

Jednak dzisiaj dermomasaż stał się zabiegiem kosmetycznym do modelowania sylwetki. Istota jego działań polega na wytworzeniu spadku ciśnienia na skórze z powodu działania na nią specjalnej głowicy. W rezultacie krew aktywnie wpływa na skórę i stymuluje odnowę komórek, co przyczynia się do regeneracji skóry i pozbycia się stagnacji tłuszczu.

Urządzenie Medika Premium 2w1 zostało wzbogacone o System Vacuum Control monitorujący wysokość ciśnienia w trakcie przeprowadzania dermomasażu. Dzięki temu pacjent jest zabezpieczony przed wystąpieniem ewentualnych powikłań np. w postaci siniaków itp.

Jakie problemy rozwiązuje dermomasaż?

Istnieje szeroka gama wskazań do stosowania tej metody: od eliminacji wiotkości skóry, zmniejszenia pojawienia się cellulitu, do zmniejszenia nasilenia blizn i rozstępów. Działa dobrze w programach odchudzających i modelowaniu sylwetki. Zabiegowi poddawane są głębokie warstwy skóry, co pomaga zmniejszyć zwłóknienie i zrosty, które z pewnością występują w cellulicie. Ważne jest, aby zauważyć, że mikrokrążenie się poprawia, nadmiar płynu znika, przyspieszają procesy metaboliczne i uruchamia się program oczyszczania organizmu z produktów metabolicznych. Dermomasaż pomaga poprawić koloryt skóry, zmniejszyć wagę, zmniejszyć pojawienie się cellulitu.