Medika Premium to wielofunkcyjne urządzenie dedykowane kosmetologii i medycynie estetycznej, które można dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb. W wersji najbardziej rozbudowanej oferuje aż 10 modułów umożliwiających wykonywanie szerokiej gamy zabiegów i usług. Funkcje można dodawać w dowolnym momencie eksploatacji.

Funkcje dostępne w urządzeniu Medika Premium

  • Analizer skóry, który pozwala ocenić poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu możliwa jest jej poprawna diagnostyka i dobór odpowiednich kosmetyków.
  • Peeling kawitacyjny, czyli zabieg, który oczyszcza skórę oraz przygotowuje ją do dalszych zabiegów kosmetycznych, a dodatkowo poprawia mikrokrążenie oraz usprawnia przepływ płynów tkankowych. Urządzenie Medika Premium ma cztery programy zabiegowe: klasyczne oczyszczanie, oczyszczanie głębokie, mikromasaż z wykorzystaniem mikroprądów Mct oraz wprowadzanie substancji aktywnych (jonoforeza).
  • Ultradźwięki, które dzięki głębokiej penetracji tkanek odprężają skórę i mięśnie, poprawiają przepływ krwi oraz limy, regenerację komórek czy metabolizm. Za pomocą tego mechanizmu można wprowadzać w głąb skóry wiele substancji czynnych.
  • Mezoterapia bezigłowa, czyli nieinwazyjna metoda wprowadzana substancji czynnych w głąb skóry, oparta na elektropolaryzacji wzmocnionej falami ultradźwiękowymi, która powoduje, że w błonach komórkowych powstają kanały umożliwiające przenikanie makrocząsteczek. Medika Premium posiada program Cellular Nutri System, który dodatkowo wspomaga głębsze wnikanie substancji odżywczych, co intensyfikuje i przedłuża efekty zabiegu.
  • Mikrodermabrazja diamentowa – najpopularniejsza metoda złuszczania warstwy rogowej naskórka. Proces ten przyspiesza naturalne procesy powstawania nowej tkanki. Złuszczanie naskórka poprawia przenikanie składników aktywnych, które można zaaplikować w dalszych etapach zabiegu. Medika Premium posiada System Vacuum Control, który kontroluje podciśnienie podczas wykonywania zabiegu, co zapobiega powstawaniu siniaków czy wybroczyn.
  • Radiofrekwencja – zabieg przywracający młodość i poprawiających kondycje skóry, dzięki zjawisku diatermii, w wyniku którego pogrzaniu ulegają włókna kolagenowe. Pogrzane włókna kurczą się i napinają co ułatwia proces regeneracji, poprawia dotlenienie oraz odżywienie tkanek. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy co pozwala na wypełnienie zmarszczek. Dodatkowe wyposażenie głowicy w wiązkę lasera półprzewodnikowego wzmacnia efekt działania fal radiowych.
  • Liposukcja ultradźwiękowa  – to zabieg ułatwiający redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modelowanie ciała za pomocą promieniowania podczerwonego oraz fal ultradźwiękowych. Dodatkowy parametr – grubość tkanki tłuszczowej, dodatkowo poprawia jakość wykonywanego zabiegu.
  • Dermomasaż – nieinwazyjny zabieg, wspomagający naturalne procesy organizmu.  Polega na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Dermomasaż zmniejsza retencję wody, usprawnia krążenie, eliminuje toksyny,, a także uaktywnia lipolizę. Również w przypadku dermomasażu wykorzystywany jest System Vacuum Control.
  • Oxybrazja, metoda rewitalizacji skóry polegająca na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej. Sól jest aplikowana pod ciśnieniem. Proces poprawia dotlenienie i nawilżenie skóry. Zabieg wpływa wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, wspomaga również usuwanie zmian po trądziku.

Urządzenie Medika Premium jest wyprodukowane w Polsce z wysokiej klasy materiałów i podzespołów. Obudowę wykonano z materiału Corian – odpornego na bakterie i grzyby oraz certyfikowanego pod kątem emisji lotnych związków organicznych, a pozostałe komponenty z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dużą zaletą urządzenia jest System Plug&Play co ogranicza ilość niezbędnych kabli do minimum. Każde urządzenie podlega 30 miesięcznej gwarancji z opcją szybkiej naprawy w 24h bezpośrednio u producenta.